JÁTÉKRA FEL!

Markó Éva: Ki lesz a párom?

  1. A játék neve, címe: Ki lesz a párom?
  2. A játék pedagógiai célja: Szórakoztatás A játék alatt fejlesztendő területek: A pár fogalmának gyakorlása. Nagymozgás, ügyesség, fejlesztés.. Koordinációs képességek: téri tájékozódás, kinesztetikus diff. képesség (mozgásérzékelés) egyensúlyérzék fejlesztés. Szociális képességek: önfegyelem, együttműködési készség, alkalmazkodóképesség, szabálytudat.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Figyeljenek egymásra!
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Előtte meg kell számolni a gyerekeket hányan, vannak.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Együtt számoljuk meg, hányan is vagyunk. Variáció: sorba számolunk, 1,2,3, vagy hányadik, vagy a sorban, első, második…Hány lány van, hány fiú. Egy krétával a legalacsonyabb húzzon egy vonalat.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Motiváció: eléneklem a Hatan vannak a mi ludaink című éneket. Elmesélem nekik, hogy párt fogunk keresni, ismertetem a játékszabályt. Erősítem bennük, hogy mit is fog jelenteni, hogy párt keresünk.
  17. A játék menete, játékszabályok: Én leszek a gúnár. Szeretném, ha minden ludam találna játszó társat. Húztunk egy vonalat, a fiúk álljanak a vonalra, a lányok álljanak a fiúk mögé, úgy hogy a hátatok összeérjen. Mindenki elindul előre és követi a gúnár utasításait. Hegyen megyünk- nyújtózkodunk három lépést. Völgyben megyünk- guggolásban három lépést Fél lábon ugrunk hármat Páros lábon hármat Hátrafele lépünk hármat Merev lábbal háttal lépünk hármat Fiúk leguggolnak és becsukják a szemüket. Lányok gyorsan cseréljetek helyet. Fiúk felállhattok és hátra tett kézzel induljatok el a lányok fele és keressetek egy kezet. Ha megtaláltad a kezet kérj egy hangot! Ne less! Találd ki, ki kezét fogtad meg!
  18. A játék lezárása: Fordulj meg, nézd meg jól tippeltél? Hogy is volt az elején az ének? Játsszuk el!
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Sok dicséret! Az az Ügyes aki nem néz hátra!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Az egyik sor szemét bekötjük, és Ők nem csinálják a gyakorlatokat, csak kinyújtják a kezüket. Ha valamelyik nemből sokkal többen vannak, akkor véletlenszerűen alakítunk ki két sort. PL. kukorica, tengeri, ide áll a tengeri, ide a kukorica, vagy tojó, gácsér. Ha páratlanul vagyunk, akinek nem jut pár zálogot ad, 3-4 játék után kiválthatják.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Ha páratlanul vagyunk, mi magunk is beállhatunk.
  22. Egyéb/megjegyzés: Eljátszottuk a játékot. Kisfiú: Ez olyan volt ,mint a TV-ben, hogy csak az esküvőn ismerik meg egymást!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Markó Éva