JÁTÉKRA FEL!

Magyar Emilné: Megy a labda…

  1. A játék neve, címe: Megy a labda…
  2. A játék pedagógiai célja: Önbizalomnövelő mozgásos szabályjáték,amely által könnyebben megnyílnak egymás felé,erősödik a csoporttagok kapcsolata,együttműködése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Kisméretű labda, vagy babzsák használata. Bábok használata esetében jól megfogható, nem túl nagy báb.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Szőnyegre,esetleg székre ültetve a gyerekeket.Szükséges egy kislabda vagy babzsák.
  12. Technikai igény: Vegyes életkorú gyerekekkel játszottam,egymáshoz közel ültetve őket,így bármelyikük oda tudta dobni a labdát a társának.A labda mindig odatalált a megnevezett gyermekhez,ebben is segítették egymást.
  13. Az előkészítés feladatai: Az állandóan szobában lévő szőnyegre volt szükség, és egy kislabdára. Kis csengettyűvel hívtam őket a szőnyegre,így motiváltam őket a játékra.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Bármely gyermek részt vehet benne, aki kedvet érez hozzá, amikor a játékuk íve már leszálló ágban van, így könnyen motiválhatók és bevonhatók.A csengő játékra hívó motivációs eszköz.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kis csengő megszólaltatása.Egy új játékot hoztam nektek,üljetek le a szőnyegre,egymás mellé,körben,törökülésben.
  17. A játék menete, játékszabályok: Elmondom a játékot, és be is mutatom. A kezemben lévő labdát odadobom az egyik gyermeknek:Évi dobja a labdát Lacinak.Most Laci,te is mondd ugyanígy, először a saját nevedet:Laci dobja a labdát-Kinek szeretnéd dobni? Mondd ki a nevét! Mondd el még egyszer,és dobd neki oda a labdát.Majd hasonlóan a többi gyermekkel is. A játékszabály nagyon egyszerű,a vegyes életkorú gyermekek viszonylag könnyen megtanulják.Kudarc lehetőség szinte nincs is benne,a kisebbeknek segítik szükség esetén a labdát a megnevezett gyermekhez juttatni.
  18. A játék lezárása: Mindenkinél járt a labda?Majd máskor is játszani fogjuk.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Ügyesek voltatok,örülök,hogy mindenkire gondoltatok.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Lehet babzsákkal is játszani,ugyanilyen játékszabállyal. Ajánlatos az alábbi fokozatokat betartani:1.Kedves bábbal játszani. 2.Babzsákkal játszani. 3.Kislabdával játszani.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Bátorítani a félénkebb gyermekeket,a többieket segítségre buzdítani.A játékot én indítom,elsőnek olyan gyermeket választok, akit kevésbé választanának.
  22. Egyéb/megjegyzés: A játék kiválóan alkalmas a nevelési év indulásakor, a beszoktatás időszakában,vagy amikor később a csoportba új gyermek érkezik.Lehet úgy is játszani,hogy a név helyett az óvodai jelüket mondják.Pld.Pillangó dobja a labdát a cseresznyének.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Magyar Emilné