JÁTÉKRA FEL!

Ludasi Mónika: Mókamester és tanítványai

  1. A játék neve, címe: Mókamester és tanítványai
  2. A játék pedagógiai célja: Közösségi érzés, együttműködési készség, figyelem fejlesztése. Az összetartozás érzésének elmélyítése. Jó hangulat.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Elegendő hely biztosítása. A gyerekek úgy helyezkedjenek el a körben, hogy a mozdulatok közben ne üssék meg egymást.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Nincs
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Elegendő hely kialakítása, a biztonságos játék érdekében
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Játékok elpakolása a szőnyegen.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A szőnyegen a gyermekek körben leülnek, érdeklődöm tőlük, hogy hogy érzik magukat, milyen a kedvük, a hangulatuk. Keretmese: bemutatkozom nekik, mint, Mókamester, és egyúttal a játékszabályt is ismertetem.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek körben állnak, vagy ülnek. Kezdésként magam vállalom a mókamester szerepét, ezzel is ismertetve a játékszabályt. Bemutatok különféle vicces mozdulatot, mimikát, melyet a résztvevőknek pontosan le kell utánoznia. Majd Mókamester szerepébe a gyerekek is önként belebújhatnak. Közben kérem tőlük, hogy minél viccesebb mozdulatokat, fintorgásokat stb. próbáljanak mutatni a többieknek.
  18. A játék lezárása: Jancsi bohóc című, általuk már is mert vers közös elmondása
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem őket, hogy milyen ügyes „tanítványok” voltak. Megkérdezem, hogyan érezték magukat, most milyen a kedvük. Megígérem nekik, hogy máskor is játszunk még.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A kerettörténet megváltoztatása pl. erdei állatok mozgásának, hangjának utánzása. Ebben az esetben, nagyobb helyre van szükség. (szabadtér, óvoda udvara, tornaterem)
  21. A játékvezető speciális feladatai: egyszerű mozdulatok, mimikák bemutatása, amelyeket a gyerekek könnyedén leutánoznak.
  22. Egyéb/megjegyzés: Jó hangulatban telt a játék, a gyerekek jól érezték magukat a játék során.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Ludasi Mónika