JÁTÉKRA FEL!

Lindi Elemérné Csilla: Mókusok odút keresnek! Erdőben sétálnak a mókusok és keresik télre az odújukat. Favágó is járja az erdőt, hogy tűzifát vágjon ki és ezzel akadályozza a mókusok odúba kerülését.

  1. A játék neve, címe: Mókusok odút keresnek! Erdőben sétálnak a mókusok és keresik télre az odújukat. Favágó is járja az erdőt, hogy tűzifát vágjon ki és ezzel akadályozza a mókusok odúba kerülését.
  2. A játék pedagógiai célja: Szem-kéz, szem –láb koordináció fejlesztése, figyelem fejlesztése. Tájékozódás térben.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét arra, hogy csak egy irányba futhatnak, ezzel kiküszöbölve, hogy egymásba fussanak.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: : Babzsákok, pad
  12. Technikai igény: Pad
  13. Az előkészítés feladatai: Terem rendezése, babzsákok és a pad előkészítése, szőnyeg feltekerése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Babzsákok előkészítése, székek elrakása, szőnyeg közös feltekerése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Képzeljétek el, hogy most erdőben vagyunk és mi mókusokká változtunk. Télre házat keresünk magunknak.
  17. A játék menete, játékszabályok: Én, mint játékvezető elhelyezem, a babzsákokat ezek lesznek a faodúk. a mókuskák ugrándoznak az erdőben és gyűjtögetnek makkokat a télre. Estére hazatérnek egy odúba. ( Ez az első próba, amíg mindenki talál magának saját odút, majd a másodszori próbálkozásnál már a favágó „kivág” fát illetve fákat és így már akad olyan mókus, aki nem találja meg az odúját. Aki talál, az ráül a babzsákra „odújára”). Aki nem talál, magának házat az kiesik a játékból.
  18. A játék lezárása: Ameddig úgy érzem, hogy a gyerekek élvezettel játszanak addig tart a játék. ( Max. 3-5 perc)
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A győztes mókust vagy mókusokat, akiknek megmaradt az odújuk megtapsoljuk jutalomként. Majd cserélődnek a játékosok és újból kezdődik a játék. A játék végén megdicsérek mindenkit, megkérdezem, hogy tetszett a játék és hogy érezték magukat.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Most cinkékké változunk, akiknek kihelyeztünk madáretetőket eleséggel együtt. ( Minden cinkének egy madáretető jut – ez a babzsák). Közben jön a feketerigó, aki szemtelenül elfoglal egy madáretetőt és egy kis cinke kiesik a játékból.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Ismét elmondom a szabályokat. Van egy próbajáték és ügyelek a gyerekek fizikai – lelki biztonságára
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek nagyon szeretik az ilyen fajta játékokat. Mivel a gyerekek életkora 3 – 4 év, ezért rövid figyelmük és a játék megértése miatt választottam ezt az egyszerűbb játékot.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Lindi Elemérné Csilla