JÁTÉKRA FEL!

Liebl Mónika: Bábeli kockatorony

A játék neve, címe: Bábeli kockatorony

A játék pedagógiai célja: – képességek fejlesztése: – társas kapcsolat – érzékszervek – figyelem – koncentráció – kitartás – kudarctűrés

A játék jellege: egyuttmukodesi

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Az asztalnál stabilan üljenek a széken, ne hintázzanak rajta. Meg kell kérdezni, esetleg ki az akit elriaszt ha bekötik a szemét.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: -5

Játékidő: 1-5 perc

Helyszín: belter

Helyigény: kor

Eszközigény: – Különböző nagyságú dobókockák, 5-6 db. – Sál

Technikai igény: – Asztal – 4 db, szék

Az előkészítés feladatai: Egy asztal körül 2-2 széket helyezünk el egymás mellett. Az asztalra kikészítünk 5-6 db. különböző méretű dobókockát.

Az előkészítéshez szükséges idő:0-5

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekekkel együtt helyezzük el az asztal körül a székeket és a különböző méretű kockákat megnézegetve rátesszük. Megmutatom a sálat és elmondom, hogy ezzel fogom bekötni a szemüket, így ilyenkor kiderülhet ki az aki esetleg megriad ettől.

A játék megnyitása, nyitánya: Nézzétek mennyi féle dobókockát hoztam nektek, ezzel fogunk játszani. Emlékeztek a Tesz vesz város mesére? Mondjuk azt, hogy mi is ott lakunk, ahol mindenki sürög, forog, építkezik. Ezek a kockák lesznek az építőelemek, ti pedig a dolgozók. Válasszatok egy párt magatoknak, akivel együtt munkálkodtok majd.

A játék menete, játékszabályok:Ugye emlékeztek a mesében a hatalmas darura, ami építi a magas tornyokat? Na az egyikőtök lesz ez a daru. Hogy izgalmas legyen a játék az ő szemét bekötjük egy sállal, így csak két kézzel tapogathat. A másik pedig az a bácsi, aki irányítja ezt a szerkezet, vagyis azt a gyereket, akinek be van kötve a szeme. Mondanod kell neki, hogy merre vigye, milyen magasra emelje az elemeket, hogy minél nagyobb tornyot építsen. Akkor lesztek a legügyesebbek, ha az összes kockát egymásra tudjátok rakni, úgy hogy nem dől össze. Mikor elkészült a torony, cserélünk, így mindenki lehet daru és irányító is. Akkor kezdjük a játékot! Kinek kössük be először a szemét?

A játék lezárása: Levesszük a sálat a szemedről, megnézheted milyen ügyes daru voltál. Lefotózzuk a remekművedet. Mindenki építményéről csinálunk egy emlékképet.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mindenki alkotásáról fotó készült, ami pozitív hangulatot teremtett. A játék iránti motíváltságot mutatta, hogy a kislánynak annyira megtetszett az építkezés, hogy kedvenc plüssállatkája bevonásával továbbra is kitartóan folytatta a próbálkozást.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: – Dobókocka számának nővelése. – Játékidő meghatározása.

A játékvezető speciális feladatai: Aki nem tudja elviselni, hogy bekötött szemmel játsszon, lehetőséget kell biztosítani számára, hogy ezért ne maradjon ki a játékból, ( pl. csukott szemmel vegyen részt az építkezésben ).

Egyéb/megjegyzés: A fényképeken szereplő gyermekek szülei hozzájárultak a fotók elkészítéséhez, megjelenítéséhez.

A játékot lejegyezte: Liebl Mónika