JÁTÉKRA FEL!

Lengyelné Tóth Anita Ágnes: Egérfogó

  1. A játék neve, címe: Egérfogó
  2. A játék pedagógiai célja: Erősödjön szociális együttműködésük, fejlődjön kitartásuk, ismerjék meg a térirányokat,kitartóak legyenek
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A futás az állandó mozgás miatt elmondom a gyermekeknek figyeljenek egymásra vegyes csoport lévén a kisebbekre főleg.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14,15-20
  7. Résztvevők életkora: -5,5+,7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai:
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék egy régi romos várban játszódik, ahol a falak között lévő réseknél lyukaknál ki-be futkároznak az egerek.Ahhoz hogy újra szép új várunk legyen át kell varázsolnunk az egereket /tehát benneteket gyerekek./Kettő gyermeknek kaput kell tartani, ők a megmaradt várfal a többiek ki-be futkározhatnak a kapu alatt, mint egerek. Amikor hangosan azt mondom hogy Cini-cini kisegér a kaput tartók leengedik a kezüket és elkapnak 1 vagy több egeret .Akit elkaptak az várfaltartó lesz.A futkározás tovább indul és ha meghalljátok a Cini-cini kisegeret ,a kaput tartó kezetek újra lecsapódhat.Az a győztes egér akit utoljára kaptak el.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok szétszórva állnak a teremben, én a játékvezető a szélen állok. A kaput tartó két gyermek a terem közepén áll. A futáshoz megfelelő hely van biztosítva. A kisebbekre figyeljenek és a kapu alatt fussanak át lehetőleg ill. ha nagyobbodik a vár minden irányból fussanak át a kaput tartók keze alatt.
  18. A játék lezárása: Dicséret buzdítás, gratuláció a legügyesebb egérnek.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Tetszés nyilvánítás a gyermeke részéről, igény szerint újrajátsszuk, más lesz az első várfaltartó.Bekapcsolódok én is más mondhatja a mondókát/cini-cini kisegér/.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Az Ön egeres játéka amit szintén játsszunk .Amikor összezárnak a menekülő előtt az egymás mellett állók.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Az ütközésekre hiszen minden irányban irányból futnak.Tehát felhívom a figyelmüket a balesetveszélyre.
  22. Egyéb/megjegyzés: A fotót a jövő héten a lenti címre küldöm.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Lengyelné Tóth Anita Ágnes