JÁTÉKRA FEL!

Lengyelné Deli Judit: Csipesz posta

  1. A játék neve, címe: Csipesz posta
  2. A játék pedagógiai célja: Fejlődjön a szókincsük, kitartásuk, ismerjék fel a színeket. Tanulják az egymásra figyelést.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a figyelmet hogy vigyázzanak egymásra futás közben, ne lökjék fel társukat.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Színes csipeszek, játékok (plüssök, kártya, korong, terítő, stb.)
  12. Technikai igény: 4 asztal, 2 gyerekszék
  13. Az előkészítés feladatai: Az asztalok elrendezése a játékhoz, játékok kiválasztása és kirakása az asztalokra.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: gyerekekkel rendezzük el a játék megkezdése előtt. Válogathatnak hogy melyik játékok kerüljenek az asztalra.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékvezető mondja: Ugye mindannyian szerettek ajándékot kapni? Most Petrát és Kristófot ajándékozzátok meg ebben a játékban.
  17. A játék menete, játékszabályok: A két csapat (3-3 gyerek) az asztalok mögött áll. Előttük az asztalon játékok vannak. Velük szemben egy-egy asztal mögött egy gyerek ül, őt fogják megajándékozni. A játékvezető minden gyereknek megmutatja a csipeszeket és ők választhatnak egy-egy csipeszt. A játékosnak meg kell mondania miért azt a színt választotta. pl.: Dorka azt mondta: Piros csipeszt veszek, mert olyan a színe mint az epernek amit imádok. Mindenki megfog a csipeszével egy játékot. A játékvezető számolására (Egy, kettő, három!) odaviszik a szemközti asztalnál ülő gyerekhez és leteszik elé az asztalra majd megmondják mit hoztak. pl. Hoztam neked kisrókát! A játékot csak csipesszel lehet odavinni és egyszerre csak egyet. A csapattagok egyszerre indulhatnak. Az a csapat győz, amelyik előbb átviszi az összes játékot és üres lesz az asztala.
  18. A játék lezárása: Amikor az utolsó játékot is átvitte az egyik csapat, a játékvezető Stop! kiáltással megállítja a játékot.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A győztes csapatot mindenki megtapsolja. A játékvezető megdicséri a gyerekeket: Jól betartottátok a szabályt. Fürgék voltatok, mégis vigyáztatok rá nehogy fellökjétek egymást.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Amikor a játékot leteszik a megajándékozott gyerek elé, Boldog szülinapot! kívánnak neki és utána kell megnevezniük mit hoztak. variáció: a csapattagok egymást váltva indulhatnak csak.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A fokozatosság elvét betartva a játék előtt a gyerekek megpróbálhatják a csipesz használatát a játékszállításhoz. Egyértelműsíti hogy melyik csapat kit ajándékoz meg. Felhívja a figyelmet, hogy ne lökdössék egymást.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek jól érezték magukat, vidáman játszottak, élvezetét a játék dinamikáját.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Lengyelné Deli Judit