JÁTÉKRA FEL!

Lénárt Mónika: Élelemkereső móka

A játék neve, címe: Élelemkereső móka

A játék pedagógiai célja: együttműködés fejlesztése; őszi zöldségek, gyümölcsök ismeretének elmélyítése, ismétlése; a foglalkozás végére minimum 2-2 zöldség és gyümölcs ismerete; megmozgatás, felfrissítés

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Állj módszer alkalmazása. A játék előtt egy jelszó megbeszélése, ha ez elhangzik, akkor abba kell hagyni a játékot. Ez a jelszó a csoki lesz. Továbbá a veszélyesebb, nagyobb bútordarabok arrébb rakása, az akadálypálya biztonságos elhelyezése

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 1-5 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni

Eszközigény: süni báb; puha paplan; szék; kukac alagút; kosár, tál; őszi műanyag zöldségek, gyümölcsök;

Az előkészítés feladatai: Együtt rendezzük be a szobát, alakítjuk ki az akadálypályát. Továbbá közösen választjuk ki a játékhoz szükséges zöldségeket, gyümölcsöket, ezzel is ráhangolódva a játékra.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A kellékek összeszedésével próbálom őket bevonni.

A játék megnyitása, nyitánya: Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy hatalmas almafa, ennek az almafának lehajlott az összes gallya a sok almától. Szedjük, kapjuk, habosra harapjuk. Mondogatta minden nap a kicsi süni, aki a fa tövében lakott. Igen ám, de egy nap a kicsi süni arra ébredt, hogy a seregélyek leették az összes almát. Szegény kicsi süni, nagyon nekibúsult. Most akkor mit fogok enni a téli álmom kezdetéig és mivel töltöm fel az éléskamrámat? Van-e errefelé bátor legény, leány, aki segít nekem őszi zöldségeket, gyümölcsöket gyűjteni? Én, én…

A játék menete, játékszabályok:A játék kezdete előtt közösen összeszedjük a zöldségeket, gyümölcsöket valamint készítünk egy akadálypályát. Az első játékos fülébe súgok egy zöldséget vagy gyümölcsöt, majd ezt ő tovább súgja. A másik játékosnak egy bukfencet követően át kell másznia az alagúton, majd kettőt felugrani, hármat ugrani bal lábon, jobb lábon, egyszer körbefordulni, megfogni az adott zöldséget/gyümölcsöt , visszaszaladni és beletenni a kosárba. Egy pacsival jelzi, hogy elvégezte a feladatot. Ezután pedig a másik játékoson a sor.

A játék lezárása: A játék akkor fejeződik be, amikor az összes zöldség és gyümölcs átkerül az akadálypálya egyik végéről a másikra.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mi tetszett a legjobban és a legkevésbé a játékban? Szeretnél ilyet máskor is játszani? Melyik zöldségnek, gyümölcsnek fog legjobban örülni a süni szerinted?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Színek gyakorlásához és mese feldolgozásához egy olyan változat, ahol először elolvassuk a Sün Balázs című mesét majd pedig hasonlóan felépített akadálypályán közlekedve, együttműködve egy adott színű építőelem megszerzése a cél, hogy Sün Balázsnak lehessen egy új kalyibát építeni.

A játékvezető speciális feladatai: Érthető, részletes játékszabály átadása; biztonságos akadálypálya kialakítása; legyen izgalom; legyen visszacsatolás, dicséret

A játékot lejegyezte: Lénárt Mónika