JÁTÉKRA FEL!

Ledl Ingrid Gabriella: Kacsintás

  1. A játék neve, címe: Kacsintás
  2. A játék pedagógiai célja: A gyerekek tudjanak figyelni, koncentrálni és fegyelmezettek lenni a játék keretei között. Egy kicsit nehezítettük a feladatot azzal, hogy nem a teremben, körben ülve várják, hogy valaki kacsintson, hanem az udvaron, életszerűbb helyzetben játszottunk.
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Mivel a szabadban játszottunk, az volt az egyetlen kritérium, hogy a nappal szembe senki ne álljon, hunyorgásával ne tévessze meg a többieket.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Ennek a játéknak nincs kellékigénye, mivel nem zárt helyen, székeken ülve játszották a gyerekek.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Az összes általatok tanult játék nevét papírra írtuk, rajzoltuk és azon a napon amikor a fotók is készültek, a délutáni játék felelős kihúzott egy kártyát – így döntöttem el, hogy melyik játék lesz a vizsga játék.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A ráhangolás folyamatos volt, a tanult összes játékhoz kártyákat készítettek a gyerekek és szabad délutánokon mindig húzással döntötték el, mit játszunk.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Ez a napközis csoport talán ezt a kacsintós játékot szerette végig a legjobban, most csak annyiban módosult ez a játék, hogy az udvaron játszottuk, aminek nagyon örültek.
  17. A játék menete, játékszabályok: Kört alkotunk, mindenki jól lásson mindenkit, napszemüveget le kell venni, előtte nincs megbeszélés, elfelejtjük, hogy ki kinek a barátja, hangosan mondjuk, ha gyanakszunk, egyszerre mutatunk rá a kacsintósra, vita nélkül elfogadjuk a kiesést, ha rosszul tippeltünk, ha rosszul ugyan, de egy gyerekre mutat rá másik három, akkor is kiesik, akire rámutattak.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha a kacsintóssal együtt már csak hárman maradtak játékban – ilyenkor a kacsintós nyer. Ha viszont a többiek jól tippelnek és rámutatnak a kacsintósra, kiejtik őt és így ők nyernek.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Az ügyesen kacsintót, ha nyer megdícsérem éppen úgy, mint azokat, akik lefülelik a kacsintót. Mindig megbeszéljük, milyen volt az éppen aktuális játék, jól érezte-e magát mindenki. Az észrevételek is ilyenkor hangzanak el, azokat is megbeszéljük.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Úgy gondolom, az udvari kacsintás egy továbbfejlesztett, nehezebb játék, egésze más környezetben, sok külső hatás mellett, nagyobb odafigyelést igényel, jobban kell koncentrálni, ügyeskedni és a zavaró hatásokat figyelmen kívül hagyni.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Talán a szabadtéri kacsintós nagyobb odafigyelést igényel a játékvezetőtől is.
  22. Egyéb/megjegyzés: Ez a játék az egyik fő kedvenc!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Ledl Ingrid Gabriella