A játék neve, címe: Kezes-fűzős
A játék pedagógiai célja: Szem-kéz koordináció, lateralitás, reakcióidő fejlesztése
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A gyerekek figyelmét arra kell felhívnom, hogy a karjukat kényelmesen helyezzék el, úgy, hogy ne csússzon ki a lecsapáskor sem.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő, 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Az előkészítés feladatai: A játék nem igényel előkészületet, csak a játék számára elegendő helyet kell biztosítani.
Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Rendrakás
A játék megnyitása, nyitánya: Köralakítással kezdjük a játékot.
A játék menete, játékszabályok:A köralakítás után, négykézlábra ereszkedünk és a kezünket keresztbe tesszük le a mellettünk lévő társunkéval. A játékot én kezdem játékvezetőként vagy kijelölök valakit. Megbeszéljük a játék irányát. Az egymás mellett lévő kezeket csapjuk le sorban, így haladunk a körben.
A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha a lecsapás körbe ér, ekkor visszafordulhat a kör vagy folytatódhat tovább.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játékban folyamatosan dicsérek, szóbeli segítséget nyújtok, ha szükséges. A végén megkérdezem, hogy érezték magukat, tetszett-e a játék.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Az egyik továbbfejlesztési lehetőség, hogy a lecsapásnál, ha kettőt csap valaki, akkor visszafordul az irány. A másik lehetőség, hogy állva játsszuk a játékot és akkor az egymás melletti lábakat kell emelni, így halad a kör.
A játékvezető speciális feladatai: Folyamatosan figyelem a gyerekeket, kinek okoz nehézséget a soron következő kéz lecsapása, a szem-kéz összehangolása, így akinek szükséges további fejlesztést tervezek ezen a területen.
A játékot lejegyezte: Laczáné Kiss Renáta