JÁTÉKRA FEL!

Kvojka Annamária: Hol a kapu?

  1. A játék neve, címe: Hol a kapu?
  2. A játék pedagógiai célja: Megtudni, tudatosítani a már összeszokott csoporttal mennyire ismerik egymást, apró kis mozdulatokból, jelekből.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 14+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Kréta, kisebb tárgy
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai:
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Miután egyszer lejátszottuk a játékot, bárki kitalálhat a játékosok közül új kerettörténetet és vezetheti a játékot.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Keretmese: Mi most börtönőrök vagyunk és az a feladatunk, hogy a rabjaink ne szabaduljanak ki a börtönükből. Ehhez csak azt kell tennünk, hogy teljes csendben mozdulatlanul állunk. A rabunk csak úgy tud kiszabadulni, hogy megtalálja a kiskaput. A börtönőrök feladata, hogy ne tudjon megszökni, a „kiskapuk” feladata pedig, hogy megszökjön.
  17. A játék menete, játékszabályok: Játékleírás: A játékot végig vezetem, közben is mondom a mesét. Körbe állunk, mindenki hátrateszi a kezét. A játékvezető két egymás mellett álló játékos kezébe helyez egy-egy krétadarabot. Csak azok tudnak róla akik megkapták. Ők lesznek a kapu. A kör közepén álló játékos végignéz mindenkin és az arcokról kell leolvasnia hol lehet a kapu ahol ki tud jutni. Háromszor próbálkozhat. Ha nem sikerül bent marad és egy általa választott játékos is bekerül a kör közepére, most először az új játékos próbálkozhat. Addig maradnak amíg ki nem jutnak. Keretmese: Most mindenki alszik mert nincs kire vigyázni. Ketten közületek kapnak egy levelet, hogy segítsenek a raboknak a szökésben mert ártatlanok. (A levél a krétadarab.) A bűnözőnk elkövette a lopást, elfogták és most érkezik. (Hátkoppintással kijelölöm a bűnözőt, aki bemegy a kör közepére.)
  18. A játék lezárása: Mindenki kiszabadult a börtönből. Véletlenül sem hagytunk ott senkit.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Körbeültünk és megbeszéltük kinek mi volt a tapasztalata. Ez már bevett módszer ebben a csoportban, így nem okozott problémát. Tetszett nekik a játék. Észrevétel volt, hogy a játékvezetésből is sok következtetést le tudtak vonni, hangok, hangsúlyok, szünetek stb.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Miután egyszer lejátszottuk a játékot, bárki kitalálhat a játékosok közül új kerettörténetet és vezetheti a játékot. A rab a felvezetés alatt nem a körben áll a többiekkel hanem kimegy a teremből.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékot jól vezetni, gördülékenyen és magabiztosan tudja a kerettörténetet.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Kvojka Annamária