JÁTÉKRA FEL!

Kozma Szilárdné: Tojásgyűjtő játék

  1. A játék neve, címe: Tojásgyűjtő játék
  2. A játék pedagógiai célja: Együttműködés , állóképesség, kitartás, nagy mozgások, gyorsaság, ügyesség, matematikai készségek fejlesztése.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Fel kell hívni a gyerekek figyelmét a baleset megelőzésére, vigyázzanak a saját és társaik testi épségére.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 100 db színes labda, (tojás), 10-15 db műanyag karika , 1 körkötél, 2 db zsámoly
  12. Technikai igény: cd lejátszó , zene cd
  13. Az előkészítés feladatai: Labdák körkötélbe rakása, zsámolyok kihelyezése a körkötéltől egyforma távolságra, karikák előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: 3-4 gyerek segítségével elhelyezzük a labdákat a körkötél közepébe, hogy ne guruljanak szét. 2 zsámoly elhelyezése a körkötéltől egyforma távolságra 2-2 gyerek bevonásával. 5 gyerek segítsége a karikák előkészítésében.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Motiváció: Kis nyuszik lesznek a gyerekek, cél, hogy a legtöbb színes tojást hordják a kis nyuszik a megfelelő fészekbe.(zsámolyok) Külön a lány nyuszik ill. a fiú nyuszik fészkébe. Húsvéti vers elmondása : Tapsifüles nyuszikának Nagyon sok a dolga, Piros tojást, hímes tojást Szerteszéjjel hordja. Hordjad, hordjad, kis nyuszikám, Kéket is, tarkát is, Nekem is van egy tarisznyám, Belefér még száz is.
  17. A játék menete, játékszabályok: Ki kell jelölni a lányok és a fiúk zsámolyát. Álljanak a gyerekek a zsámolyuk elé! Innen indul a játék Következő a játékszabály: Ti vagytok a kis nyuszik , igyekezzetek a fészketekbe hordani a legtöbb tojást amíg szól a zene! Egyszerre minden nyuszi csak egy tojást vihet a mancsába! Felhúzzuk a nyúlcipőket. Indul a játék amikor megszólal a zene. Ha megáll a zene közösen megnézzük, megbecsüljük, hogy melyik csapat hordott a fészkébe a legtöbb tojást. Megbeszéljük kinek kell gyorsabbnak lenni. Így megy tovább amíg el nem fogy az összes tojás a nagy fészekből. A végén értékeljük melyik csapat volt a legügyesebb.
  18. A játék lezárása: Játék a tojás színeivel. Megkérdezem a gyerekektől, hogy milyen színű tojásokat gyűjtöttek. pl zöld mit csinálunk amikor zöldet mondunk? Egyenletes járás menetirányban fokozatot váltunk 1-es , 2-es, 3-as fokozat már futás pl. piros megáll pl. kék hanyatt fekszünk pl. fehér guggolás pl. rózsaszín ölelés
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a gyerekeket, ha ügyesen végezték a feladatokat. Megkérdezem, hogy tetszett-e a játék, legközelebb is játszunk ilyet?
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Páros tojásgyűjtés. Páralakítás a fészkekben. Minden párnak van egy külön fészke, (karika). Zsámolyokból kell összegyűjteni a tojásokat, egymás kezét fogják a párok. Addig gyűjtik a párok a tojásokat, amíg el nem fogy. A végén segítséggel megszámolják ki gyűjtötte a legtöbbet. Zsámolyokba való visszahordás a fészkekből. Kinek fogyott el leghamarabb? Kinek fogyott el utoljára?
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelni kell a szabálytalankodókat, ill. kerüljék ki egymást a gyerekek a játék hevében. Az esetleges frusztráció oldása buzdítással, dicsérettel.
  22. Egyéb/megjegyzés: A színekkel való mozgásos játékot már ismerjék a gyerekek!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kozma Szilárdné