JÁTÉKRA FEL!

Kovácsné Mojzes Anikó: Döglött hangya

  1. A játék neve, címe: Döglött hangya
  2. A játék pedagógiai célja: A játék felfrissíti a csoportot, állóképességet és mozgáskoordinációt fejleszt, a labdavezetés technikájának és a célba dobás pontosságának gyakorlása. Lehetőség nyílik a közösségépítésre és a versenyszellem erősítésére is. Fontos, hogy a játékosok figyeljenek egymás testi épségére.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét, hogy futás illetve labdával történő célzás esetén figyeljenek egymás testi épségére. Ne dobjanak túl erősen, csak testre, fejre nem szabad és ne lépjenek guggoló társaikra.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 3 db labda
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Nincsen
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Nem kell
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Keretmese ismertetése: Ti vagytok a kishangyák, akik menekültök, mert féltek, hogy az éhes hangyászsün megesz benneteket.
  17. A játék menete, játékszabályok: A „hangyácskák” a pálya felezővonala és az oldalvonallal körülhatárolt területen futkározhatnak. Sípszóra egy „hangyászsün” elindul, hogy elkapja őket. Akit kidob a labdával az „megdöglött” és ott helyben leül, akadályt képezve ezáltal a futkosó „hangyák” között.
  18. A játék lezárása: A játék addig tart, amíg az összes „kishangya” el nem pusztult, mert a „hangyászsün” mindegyiket megette.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem őket ügyes mozgásukért, gyorsaságukért, egymásra figyelésükért, sportszerűségükért, a szabályok helyes betartásáért.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha a labda nem ér célba, hanem elpattan, akkor egy „hangya” elkaphatja és ő lesz a kergető, az előző „hangyászsün” pedig leül. Ezek után játszhatjuk három kidobóval is, így jobban kell koncentrálni a játékosoknak, hogy ne dobják ki őket és minél tovább maradjanak a játékban.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelek a játékosok fizikai és lelki biztonságára.
  22. Egyéb/megjegyzés: Úgy tapasztaltam az eddigiek alapján, hogy a résztvevők szívesen játsszák ezt a játékot.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kovácsné Mojzes Anikó