JÁTÉKRA FEL!

Kovács Mihály: Családi este-játék sorozat

A játék neve, címe: Családi este-játék sorozat

A játék pedagógiai célja: Közösségépítés, kooperatív munka.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Osztályteremben a padok elpakolása megflelő távolságra. Az első játék után a székekek elpakolása.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 10-15 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Technikai igény: Székek az első játékhoz.

Az előkészítés feladatai: Teremrendezés.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Terem előkészítése.

A játék megnyitása, nyitánya: Egy család esti tevékenységét foglalja össze. 1. CSaládi perpatvar- székfoglalás. 2. Vacsora – Gyümölcssaláta 3. Ismeretterjesztő játék – Elefánt, pálmafa.

A játék menete, játékszabályok:1 játék: Anya, apa, hugi, öcsi a szereplő. (Ki és hol foglal helyet az asztalnál.)Akiknek kimondja a titulusát a középen álló, nekik kell helyet cserélni. Ő neki is igyekeznie kell helyet találnia. Akinek nem jut szék, az áll be középre. Ugyanabban a körben a saját helyére nem ülhet vissza a játékos. 2. játék: Gyümölcssaláta.(Vacsora a már elfoglalt helyeken.) Egy önként jelentkezőt kiválasztunk, ő áll a kör közepére. minden játékos kap egy gyümölcsnevet. AKi a saját gyümölcsének a nevét hallja, le kell guggolni. Ha az hangzik el, hogy GYÜMÖLCSSALÁTA, akkor mindenkinek le kell guggolni, ha pedig azt mondja, hogy TURMIX, akkor a játékosoknak körbe kell fordulniuk a tengelyük körül. 3. játék: Elefánt-pálmafa. Ismeretterjesztő játék vacsora után a családnak. 🙂 Játékvezető a kör közepén áll. Akire rámutat és kimond egy előre megbeszélt állatot, tárgyat…stb., a két szomszédjával kell bemutatni. Mi kibővítettük a a repertoárt: elefánt, pálmafa, kenyérpirító, teáskanna, vonat, oroszlán.

A játék lezárása: Nálink a tanóra végét jelző csengő szakította. félbe a játékot. A végtelenségig játszható.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A gyerekek értékelték: azt kérték, hogy a szünetben is folytassuk a játékot.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: a gyerekeket kértem, hogy találjanak ki az utolsó játékhoz új, utánozható tárgyakat, élőlényeket.

A játékot lejegyezte: Kovács Mihály