JÁTÉKRA FEL!

Kovács Judit: Sünik a kertben

  1. A játék neve, címe: Sünik a kertben
  2. A játék pedagógiai célja: A sünökről tanult ismeretek játékos elmélyítése szerepjátékkal. A társakkal való összedolgozás fejlesztése. Figyelemfejlesztés.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: : Felhívom a játékosok figyelmét, hogy helyváltoztatáskor figyeljenek egymásra. A sünök békés állatok!
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Semmilyen kellékre nincs szükség a játék során.
  12. Technikai igény: A játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre.
  13. Az előkészítés feladatai: Az egyenletes felszínű terület kiválasztása. Kellő távolság a fáktól, hogy biztonságosan tudjunk játszani.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék előtt magyar órán elolvassuk Tasnádi Kubacska András: A süncsalád című írását. A munkafüzet segítségével feldolgozzuk.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Megkérdezem, hogy szeretnének –e sünök lenni egy játék erejéig. Kimegyünk a kertbe és elmondom a játékszabályokat.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok körben állnak, én a körön kívülről irányítom a játékot. Elmondom a kerettörténetet, hogy mint az olvasmányban, a mi kertünkbe is sünik tévedtek, akik meg akarják dézsmálni a gyümölcsöst, de mivel igen kevés termett idén, mi ezt nagyon nem szeretnénk, Kiválasztok két játékost, akik a sünök lesznek a kör közepén, Amilyen módon csak szeretnék (legtöbben a kezükkel tüskét formálva) jelezhetik azt, hogy ők sünök, szuszogó, röfögő hangot adhatnak ki, ahogyan azt olvastuk a könyvben. A körbenállók meg igyekeznek megakadályozni, hogy a sünik kijussanak a fák közé, úgy hogy párba állnak. Hozzáérnek a másikhoz, vagy szorosan egymáshoz húzódnak. Ahol párt alkotnak, ott nem tudnak kimenni a sünik. Ha mégis sikerül, vagy esetleg hosszú próbálkozás után sem, lecserélem a sünöket. A játék közben többször átforgatom a körben állók helyét, hogy túl sokáig ne tudjanak ugyanazok párt alkotni. A játék kezdete előtt felhívom a figyelmüket az egymásra való odafigyelésre.
  18. A játék lezárása: A játék élményéért játszunk, következmény és versenyhelyzet nélkül! Ezért a játéknak, a résztvevők visszajelzéseit és a külső körülmények hatásait figyelembe véve én vetek véget.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékosokat, megköszönöm a részvételt, megkérdezem, hogy hogyan érezték magukat.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nem szükségesek.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabályokat ismertetem. Folyamatosan figyelek a játékosok fizikai és lelki biztonságára is!
  22. Egyéb/megjegyzés: Az eddigi tapasztalatok szerint a résztvevők szeretik ezt a játékot!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kovács Judit