JÁTÉKRA FEL!

Kovács Györgyi: Tekergő terelő

  1. A játék neve, címe: Tekergő terelő
  2. A játék pedagógiai célja: jobb, bal irányok gyakorlása, közösség erősítése
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: bólyák megfelelő elhelyezése, elegendő tér felhívni a játékosok figyelmét arra, hogy nem szabad futni
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: bólyák, kendő, cél-tábla
  12. Technikai igény: nincs technikai igény
  13. Az előkészítés feladatai: bólyák elhelyezése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: egy résztvevő szükséges a cél tábla tartásához, illetve lehet szurkolni Mottó közös kitalálása
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet: Tekergő, a kígyó, eltévedt az esőerdőben. Mivel már nagyon öreg szegény, alig lát. Segítsünk neki visszatalálni. Játékszabályok ismertetése. Mottó: Én vagyok a kígyó, tekeregni hú de jó! Álljatok a sorba, keljünk hát útra! Mutasd meg az utat, s én megmondom ki vagy!
  17. A játék menete, játékszabályok: Egy játékos kiválasztása, akinek először bekötjük a szemét egy kendővel. A többiek mögé állnak, egymás vállát fogva, mint egy kígyó. Én rámutatok egy játékosra, akinek a hangját elváltoztatva útbaigazítást kell adnia. Ha a bekötött szemű játékos kitalálta, ki mondta az útbaigazítást, átadja a kendőt. Ha nem találta ki, ő marad a vezetője a kígyónak. Mindkét esetben új játékost jelölök ki útbaigazítónak. A többi játékos semmilyen módon nem segíthet. Kiesés nincs. A cél az, hogy Tekergő, a kígyó, eljusson a célba.
  18. A játék lezárása: A játék akkor sikeres, ha Tekergő hazatalált. Vélemény megfogalmazása, mi volt jó, min lehetne esetleg változtatni.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret, vélemények megkérdezése, ki hogy érezte magát. Melyik szerep a jobb, a tekergőé, vagy az útba igazítóé.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék idegen nyelven is játszható. Irányok, szavak memorizálása, felszólító mód gyakorlása.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Szabályok ismertetése, a játékosok kijelölése.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek nagyon élvezték a játékot.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kovács Györgyi