JÁTÉKRA FEL!

Kovács Anita: Mondd és dobd!

A játék neve, címe: Mondd és dobd!

A játék pedagógiai célja: Ismerkedés, együttműködő képesség erősítése. Memória, figyelem, gyors reakció fejlesztése.

A játék jellege: Ismerkedős

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Megfelelő hely és tér biztosítása.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: 1-2 db plüss figura

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Helyszín biztosítása, babzsák vagy plüss előkészítése.

A játék megnyitása, nyitánya: Alkossunk egy nagy kört! Akinek a plüsst dobom az mondja a család és keresztnevét, és dobja tovább egyik társának, aki szintén a saját család és keresztnevét mondja és közben tovább dobja a plüsst. Nagyon figyeljetek egymásra!

A játék menete, játékszabályok:Most már mindenki bemutatkozott. Váljunk 2 felé, alkossatok két kört. Akinek adom a plüsst, már mondja is a nevét, majd dobja tovább. Ha mindenki volt már, az lesz a feladat, hogy: – azt a nevet kell mondania a játékosnak, akinek dobja a plüsst és az elkapja, majd így tovább. Ha eltéveszti valaki a másik nevét, az leül a körben. Ha újra dobják neki, és nem téveszt újra, akkor felállhat ismét. – A körök egyesülnek és a játékszabály ugyanaz. De itt már mind a két plüss játékban van.

A játék lezárása: Mikor már érzékelem, hogy a játék a résztvevők számára már elég volt, az idő is megfelelő volt, leállítom a játékot. A plüss figurának közösen nevet választunk, például ami még ebben a körben nem hangzott el.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A résztvevőket megdicsérem, megköszönöm a részvételt. Megkérdezem, hogy érezték magukat és tetszett-e ez a játék.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezítés képen az óvodai jeleik mondása a nevek helyett.

A játékvezető speciális feladatai: Folyamatos figyelemmel való kísérés, játékfolyamatosságának segítése. Fokozatosság elvén való nehezítés. A játékosok motiválása.

Egyéb/megjegyzés: Nevek ismeretének gyakorlására megfelelő játék, és tovább fejleszthető. Kipróbáltuk az óvodai jelekkel is, ami nagyon tetszett mindenkinek és kicsit nehezebb is volt számukra.

A játékot lejegyezte: Kovács Anita