A játék neve, címe: Színes kockaváros
A játék pedagógiai célja: Logikus gondolgodás, kognitív képesség, taktilis észlelés, térlátás, irányok gyakorlása.
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Figyelni arra, nehogy törött kocka kerüljönk a játékeszközök közé, ami megsértheti a kezet.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 10 évtől idősebb
Játékidő: 1-5 perc
Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: Színes építőkockák, sál/kendő a szem bekötéséhez, óra az idő méréséhez.
Technikai igény: Asztal, székek a játékosoknak.
Az előkészítés feladatai: Előkészíteni a kockákat és egy sálat vagy kendőt az asztalra, beállítani a stopperórát.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékeszközök közös előkészítése.
A játék megnyitása, nyitánya: A játék bevezetése: Építsünk egy színes várost! Szükség lesz egy kőművesre és egy főnökre! Ezeket a színes kockákat használják a dolgozók. A szabály a következő……….
A játék menete, játékszabályok:Építsünk egy színes várost egy kőműves és egy főnök közreműködésével! Színes városunkat a következőképpen fogjuk felépíteni. Négyemeletes házakat építünk négy különböző színű tégla egymásra rakásával, úgy, hogy minden háznál más sorrendben rakjuk egymásra fel a téglákat. Erre mindösszesen 2 perc áll rendelkezésre. A szabályos építkezésen a kőműves és a főnök úgy dolgoznak, hogy, a színes téglához csak a kőműves érhet hozzá és rakhatja egymásra őket. Kizárólag bekötött szemmel és csak egy kézzel. A főnök irányítja szóban a kőművest és neki kell figyelnie a színes kockák sorrendjére nehogy két egyforma ház épüljön fel. A szerepeket Kő, papír, olló játékkal döntjük el. Aki nyer az lesz az első körben a kőműves. Az első játék után a szerepeket felcseréljük, hogy eldőljön ki az ügyesebb kőműves, ki tud több színes házat adott idő alatt felépíteni. Amennyiben az építkezés során eldől egy ház az nem számít bele a megépített házak számába. Az adott játéban a kőművesnek megkell tippelnie, hogy hány házat tud felépíteni az adott időn belül. Törekedj a maximalizmusra, minél több ház felépítésére! AZ GYŐZ, MINT KŐMŰVES AKI TÖBB HÁZAT TUD FELÉPÍTENI! Amennyiben érthetőek a játékszabályok kezdhetjük a szerepek kisorsolását.
A játék lezárása: Az építtkezések végén az a kőműves győz, aki több színes házat tudott felépíteni az adott időn belül.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dícséret/köszönet.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Célbadobós játékkal.
A játékvezető speciális feladatai: Játékszabály fokozatos ismertetése.
Egyéb/megjegyzés: Mivel csak kétszemélyes játékot tudtunk kivitelezni a járvány helyzet miatt így csak egy játékostársam véleményét kellett megkérdeznem akinek elsőre nagyon tetszett a játék.
A játékot lejegyezte: Kopcsáné Nagy Éva