JÁTÉKRA FEL!

Kopándi Beatrix Erzsébet: Elvarázsolt felszabadító-farsangi játék

  1. A játék neve, címe: Elvarázsolt felszabadító-farsangi játék
  2. A játék pedagógiai célja: Közösségformáló, csapatépítő, szórakoztató játék. Koncentráció-, és figyelemfejlesztő játék.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 7+,10+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Sál, farsangi jelmezek
  12. Technikai igény: Egy db szék.
  13. Az előkészítés feladatai:
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A farsangi dekoráció készítésében a gyerekek szívesen segítenek.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kiválasztok egy gyereket, aki kezdi a játékot. Ha nehezen tudjuk eldönteni, akkor kiszámoló segítségével döntjük el ki kezdi a játékot.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek farsangi jelmezekbe bújnak, így a kellékek már adottak. Ezen kívül szükség van még egy sálra, vagy szemlefedő kendőre. Az elvarázsolt birodalom gonosztevője, jelen esetben a gonosz egyszarvúnak beöltözött tanítónéni, (azaz én). Elrabolja áldozatait, és különböző lényekké varázsolja őket. Csak akkor szabadulhatnak ki a gyerekek ebből az elvarázsolt világból, ha felismerik elvarázsolt bajtársukat. Nehezítésként a szemük el van takarva. Csak a hangok alapján ismerhetik fel társaikat. Azonban a fő gonosz unikornis még a hangjukat is elváltoztatta, így nagyon nehéz felismerni a társakat. De azt engedélyezte, hogy az ölükbe üljenek egymásnak. A felszabadítandó gyerkőc ölébe ül a felszabadító, akinek csak annyit szabad mondani elváltoztatott hangon, hogy ku-ku-ri-ku. A többi gyerek nem szólalhat meg, nem adhat ki hangot amíg a felszabadítás történik. Egyszerre csak egy gyerek ülhet a felszabadítandó gyerek ölébe. Nincs tolakodás, lökdösődés, mert az kizáró ok is lehet. Ha sikerült a felszabadítás, akkor kiválasztásos alapon folytatódik a játék.
  18. A játék lezárása: Ha minden gyerek felszabadult, tehát legalább egyszer ült az elvarázsolt székben, akkor befejezzük a játékot.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Ebben a játékban mindenki dicséretet érdemel, aki ügyesen kitalálta, hogy ki ül az ölébe, és az is aki nem találta ki elsőre. A gyerekeknek több lehetőségük is van játszani.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Természetesen lehet kellékek nélkül is, farsangi jelmezek nélkül is játszani. Sál, vagy szemkendő azonban szükséges. Ezt a játékot lehet játszani háton kopogtatós verzióval. Találja ki, hogy ki kopog? Vagy hátra rajzolós verzióval. Ki rajzolt a hátára, és mit? Vagy találja ki, hogy ki van előtte, de csak az arcát tapogathatja meg.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékvezetőnek nincs speciális feladata a kiválasztáson, játékvezetésen, fegyelmezésen kívül.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kopándi Beatrix Erzsébet