A játék neve, címe: Karika Pörgetés
A játék pedagógiai célja: Figyelem, ügyesség fejlesztése. Szem-kéz koordináció fejlesztése.
A játék jellege: Ismerkedős
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Igaz ,hogy ennél a játéknál minimális a baleset,de mindenképpen fontos beszélni minden játék előtt,és ennél a játéknál is, beszélni a lehetséges balesetekről.Ne üssünk meg senkit a karikával,és óvjuk a saját és kis társaink egészségét.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 15+ perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: 1 db hulahopp karika
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Már a karika elővétele is kíváncsivá teszi a gyerekeket.
A játék megnyitása, nyitánya: Mivel a korosztály 5 évesnél fiatalabb fontosnak tartom,hogy a játék bármikor varázslatos legyen a gyermek/gyermekek számára. Ehhez a legjobb ,ha átmegyünk a varázslatos játékok birodalmába. Ennél a játéknál először én állok a kör közepén ,és ezt mondom: Most megforgatom a karikát,és átjutunk a varázslatos játékok országába, ahol egy nagyon érdekes játékot fogunk játszani. Itt is vagyunk! Elmondom a gyerekeknek mi a játékszabály,és kiszámoljuk egy ismert mondókával,hogy ki legyen az első aki megkezdi a játékot.Azt is elmondom a gyerekeknek ,hogy figyeljenek arra is,hogy olyat válasszanak ,aki még nem volt,így mindenki sorra kerül. Addig tart a játék,amíg mindenki sorra nem kerül. És ha van időnk játszunk még egyet,ez attól függ,hogy mennyi gyerek vett részt ebben a játékban. Viszont ezt játékot nagyobb gyerekkel is lehet játszani,sőt felnőttekkel is.Mivel én óvónéni vagyok,így csak játékországba varázsolódunk el.
A játék menete, játékszabályok:A gyerekek körben állnak. Egy gyermek középen megpörgeti a karikát,és közben mondja: - Pörögj, pörögj karika.Kapj el engem Nórika- - ekkor a megnevezett gyermeknek kell elkapnia a karikát. S a játék folytatódik, mindig más nevével, még mindenki sorra nem került. Ügyelni kell arra, hogy a karika ne álljon meg.
A játék lezárása: A játékot akkor fejezzük be ,amikor mindenki legalább egyszer sorra került. Ha van időnk eljátsszuk még egyszer,ha nincs akkor megbeszéljük,hogy következő alkalommal is eljátsszuk.A játék végén újra én pörgetem meg a karikát,és visszavarázsolódunk a játék országból a valós, mindennapi életebe.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén mindenkit egyesével megdicsérek,hogy milyen ügyes volt. Milyen ügyesen nevezték meg a társaik nevét.És bár elég nehéz figyelni arra,hogy a karika ne álljon meg,ne essen el erre is tudtak figyelni. Majd a játék végén megkérdezem,hogy érezték magukat,ezzel is fejlesztve a szókincsüket.
A játékvezető speciális feladatai: Nagyon fontosnak tartom,hogy a gyerek türelmesek legyenek a társaival szemben,és mindenki jól érezze magát a játék során,és a játék végén is.
Egyéb/megjegyzés: Ez a játék egy már számomra ismert ,és nem az általam kialakított,ki talált játék.
A játékot lejegyezte: Kocsisné Vörös Marianna