A játék neve, címe: Guggoló fogó
A játék pedagógiai célja: Szocializáció elősegítése, élmény nyújtás, pozitív érzések megélése, családi, baráti kapcsolatok megerősítése.
A játék jellege: energetizalo
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Tereprendezés, útban lévő tárgyak, faágak elpakolása.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 5+
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: szabadter
Helyigény: ter
Eszközigény: Semmilyen kellékre nincs szükség a játék során.
Technikai igény: Nincs technikai igény.
Az előkészítés feladatai: Terep átvizsgálása.
Az előkészítéshez szükséges idő:0-5
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Mindenki segíthet az útban lévő tárgyak elpakolásában.
A játék megnyitása, nyitánya: Fogó kiválasztása. Lehet önkéntes, de lehet kiszámolóval is.
A játék menete, játékszabályok:A játék egyszerű fogójáték továbbfejlesztése. A játékot a jól ismert hagyományos fogójátékkal kezdjük, amit pihenőidőben alakítunk át guggolós fogóvá. A guggoló fogóban a következő lesz a feladat: akit elkap a fogó, annak le kell guggolnia, és addig nem futhat tovább, amíg a másik menekülő érintéssel ki nem váltja. Mivel a játékot hárman játsszuk, ezért gyakran előfordulhat, hogy mind a két menekülőt sikerül elkapni, vagyis nem tudják egymást kiváltani a guggolásból. Ekkor automatikusan az utoljára megfogott játékos válik fogóvá ( mi a nevét is szoktuk mondani hangosan, hogy egyértelmű legyen) úgy, hogy mindkét menekülő kiszabadul a guggolásból, menekül a fogó elől, vagyis valójában újraindul a játék. A játék kifulladásig tart, pihenőidő beiktatható menet közben többször.
A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, amikor már nem bírjuk szusszal a futást.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játékot a helyzet pozitív értékelésével, hangulatunk elmondásával zárjuk. Pl.: hú, ez nagyon jó volt, vagy jól elfáradtunk megint. Mivel családtagokkal játszottuk a lezárás a szavakon túl ölelés volt.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ez már továbbfejlesztett változat. Többen is lehet játszani, de akkor veszít a játék a pergősségéből, felfokozott hangulatából, akkor több a pihenőidő. A játék egyik lényege jelen esetben a létszám, ami 3 fő.
A játékvezető speciális feladatai: Fizikai aktivitás figyelemmel kísérése, amennyiben gyermek is játszik fáradtság esetén pihenő beiktatása.
Egyéb/megjegyzés: A játék a leírás alapján nem tűnik jobbnak, mint általában a fogójátékok. Kipróbálva azonban meglepetésben lesz részünk, mert az alacsony létszám miatt hatalmas fizikai igénybevételnek vagyunk kitéve, a folyamatosság és terhelés következtében gyakran kell pihenőt beiktatni, a kimerültségtől nagyon sok a kacaj, nevetés.
Kérem, hogy a fényképek (annak ellenére, hogy ki lett törölve az arc) semmiképpen ne jelenjenek meg sehol!!!!!
A játékot lejegyezte: Kissné Pirtyák Krisztina