JÁTÉKRA FEL!

Kissné Nyári Márta: Vízhordó

  1. A játék neve, címe: Vízhordó
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem fejlesztése, koordináció fejlesztése, csapaterősítés.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nincs különösebb biztonsági intézkedés.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 15 pohár, víz, 4 db vödör
  12. Technikai igény: A játékhoz jelenleg nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre. Kivéve,ha zenére megy a játék. (Magnó)
  13. Az előkészítés feladatai: A poharak kiosztása, a vödrök elhelyezése és a víz biztosítása.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Minden gyerek megfogja a poharát. Hoznak vizet a két vödörbe.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Rövid ismertetés a játékról.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek két oszlopba állnak. Minden oszlop előtt egy vízzel teli vödör van, mögöttük üres vödör. A gyerekek kezében egy-egy pohár. A játékszabály, kerettörténet ismertetése. * Egy gyönyörű füves-fás tájat képzeljetek el! Ennek a tájnak a két szélén van egy nagy tó és egy hegyből folydogáló forrás. Az emberek és állatok a közeli tóból szerezték az ivóvizet. Sajnos egy gonosz varázsló elvarázsolta a tavat és kiszáradt. Egyetlen megoldás,ha a forrás vizéből újra feltöltik a tavat. Szeretnétek segíteni? – Igen! Akkor ti lesztek a bátor lovagok és hercegnők, akik megmentik az embereket a szomjhaláltól. 2 csapatban indultok,hogy nagyobb legyen az esélye a sikeres akciónak. Feladatotok a következő: – Az első ember megmeríti a poharát a vizes vödörből,majd a feje felett átönti a mögötte lévő poharába. Figyelni kell a hátsó gyereknek,hogy odatartsa a poharát a megfelelő helyre.( Nem szabad hátrafordulni.) És így tovább a többi gyerek is. Az utolsó gyerek az üres vödörbe tölti a vizet ,így tölti fel a tavat. Annak a csapatnak sikeresebb az akciója,akik hamarabb megtöltik a „tavat”.
  18. A játék lezárása: Annak a csapatnak ahol a vizes vödörből hamarabb elfogy a víz és,hamarabb telik meg a hátsó vödör , az sikeresen teljesítette az akciót.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A sikeres akció után minden gyerek kap egy kis energiafeltöltést cukorka formájában.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Zenével is lehetne játszani. Amíg szól a zene addig mehet a játék,ha leáll a zene akkor meg kell állni. Kinek sikerült több vizet gyűjtenie a vödörbe.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Szóbeli segítség, figyelni a játékszabály betartatására.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kissné Nyári Márta