JÁTÉKRA FEL!

Kiss Tiborné: Eledelszerző

  1. A játék neve, címe: Eledelszerző
  2. A játék pedagógiai célja: Alakuljon, fejlődjön figyelmük, szabálytudatuk, szem – kéz koordinációjuk, kudarctűrő képességük, kitartásuk, együttműködő képességük, gyors reagáló képességük.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A szükséges, megfelelő játéktér kialakítása, terem rendezés. Eszközök minőségének ellenőrzése, előkészítése. Folyamatos szellőztetés, megfelelő idő biztosítása, nyugodt légkör megteremtése. Felhívom a figyelmüket a játék megkezdése előtt, hogy az eledel szerzés közben ne lökdössék egymást és a hirtelen mozgások közben össze ne szaladjanak, a karikákon illetve a babzsákon el ne csússzanak. vigyázzanak önmaguk és egymás testi épségére. Ha a kandúrmacska megfogta a madárkát az eledelt becsületesen tegye vissza és induljon újra érte. Ha az eledelt más hamarabb megfogta sportszerűen adja át és keressen másikat.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Eggyel kevesebb karika mint ahány gyermek van. Babzsák a gyerekek számának a többszöröse.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: A szükséges, megfelelő játéktér kialakítása, teremrendezés a gyerekekkel közösen. A szükséges, megfelelő játéktér kialakítása, teremrendezés a gyerekekkel közösen. A szükséges kellékek előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A kellékek közös előkészítésével, teremrendezéssel, mondókázással: Madarak voltunk, földre szálltunk…
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Madárkáim ma eledelszerző játékot fogunk játszani! Gondolom nagyon éhesek vagytok. Ezek a babzsákok lesznek a magvak, szórjuk ide a játéktér közepére. Ti a kis éhes madárkák vegyetek magatoknak egy – egy karikát ez lesz a ti kis fészketek.Tegyétek két oldalra a földre egymás mellé. Álljatok bele és innen fogtok indulni minden egyes kis eledelért. Vigyázzatok egymásnak ne repüljetek. Egyszerre egy madárkának csak egy eledelt lehet majd a fészekbe vinni. Óvakodjatok, mert a kandúr macska lesben áll, ő őrzi a magvakat. Akit megérint annak le kell tennie az eledelt és újra kell érte indulnia a fészekből. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki lesz a legélelmesebb madárka. Aki a legtöbb eledelt gyűjtötte az lesz a következő játékban a kandúrmacska. Arra kérlek benneteket vigyázzatok egymás szárnyaira. Egy nagy nyávogással indulhat a játék.
  17. A játék menete, játékszabályok: A csoportszoba közepén szétszórjuk a babzsákokat ezek lesznek a "magvak, az eledel". A karikák jelképezik a madarak fészkeit, melyet a gyerekek a játéktér két szemközti határvonalánál a földön helyeznek el. Minden gyereknek "madárnak" van egy saját fészke, itt várják a megfelelő lehetőséget, hogy befussanak a játéktér közepére "eleséget"szerezni. Egy gyerek egyszerre csak egy babzsákot vihet a karikába. Egy gyerek a "kandúr macska" aki őrzi a "magvakat". Lesben áll és igyekszik megfogni azokat a gyerekeket, akik már eledelt szereztek maguknak. Akit a "kandúr macska" megfogott annak az eledelt le kell tennie és vissza kell mennie a fészekbe és újra indulnia eleséget szerezni. A játék addig tart, amíg az eledel el nem fogy. A végén össze hasonlítjuk, hogy ki gyűjtötte a legtöbbet és így ő lesz a következő játékban a kandúr macska. A játék indítása egy nagy "nyávogás".
  18. A játék lezárása: Eszközök összegyűjtésével. Mondókázással: Eccem, peccem, pompodáré, sárgarépa kacincáré, cérnára cinegére. Hess ki madár a mezőre állé, állé, állé, pukk! Madarak reptetése. Terem vissza rendezése.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Aki a legtöbb eledelt gyűjtötte, a következő játékban ő lehetett a kandúrmacska. A gyerekek érzelmeik kifejezésével vissza tükrözték a játék élvezetességét. Örültek egymás sikerének, ügyességének.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk:
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kiss Tiborné