JÁTÉKRA FEL!

Kiss Olga: Füleld le az ékszertolvajt! Riadóláncos játék kézszorítással.

  1. A játék neve, címe: Füleld le az ékszertolvajt! Riadóláncos játék kézszorítással.
  2. A játék pedagógiai célja: Az újonnan érkezett két tanulót egyre inkább fogadják be maguk közé az osztálytársak.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A terem berendezésekor a padokat, székeket úgy pakolják, hogy senki ne sérüljön meg, és a bútorok is épek maradjanak.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: 1 tolltartó, 1 pénzérme
  12. Technikai igény: padok, székek
  13. Az előkészítés feladatai: 3-3 padot egymásnak háttal összefordítunk és egymáshoz toljuk, majd a padokhoz odatoljuk a székeket, hogy a két csoport egymással szemben le tudjon ülni.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: mindenki pakol padot vagy széket.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Ismertetem a kerettörténetet: A játék címe: Füleld le az ékszertolvajt! A jobb oldali csapat egy ékszertolvaj banda, a bal oldali pedig a biztonsági őrök csapata. A feladat, hogy időben elkapjátok a tolvajokat egy riadólánc segítségével.
  17. A játék menete, játékszabályok: A sor elején egymással szemben ül egy biztonsági őr, és a tolvajok figyelmeztető embere. Az asztal végén van egy tolltartó, ami az ékszereket rejti. A csoport tagjai megfogják egymás kezét úgy, hogy a szemben ülők ne lássák a kezeteket. Én feldobok egy pénzérmét úgy, hogy csak a két első ember nézheti, a többiek előre néznek. Ha fej lesz, akkor el kell indítanotok a riasztást mégpedig úgy, hogy megszorítjátok a mellettetek ülő kezét. Ha az utolsó ember megérzi a szorítást, el kell vennie az asztalról a tolltartót, ami ez ékszereket rejti a széfben. Ha sikerül, előre jöhet figyelmeztető embernek, a többiek eggyel arrébb ülnek. Ha a biztonsági ember kapta el hamarabb az ékszereket, akkor ő ülhet előre, a többiek eggyel arrébb ülnek.Ha a riadólánc téves riasztásra indul el, tehát nem fejet, hanem írást dobtam, akkor az a csapat, amelyik tévesztett, ellenkező irányban cserél helyet.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha valamelyik csapat minden tagja helyet cserélt már.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem az osztályt a szabályok ügyes betartásáért, és megkérdezem, hogy mi tetszett legjobban a játékban.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A kerettörténet változtatásával, például a riadólánc lehet két ellenséges csapat között egy csatában, vagy valamilyen természeti csapás közeledtére figyelmeztet.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Tudjon érmét feldobni és elkapni.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek élvezték a játékot, és nem volt kérdés, hogy valakinek nem akarják megfogni a kezét, ezzel elértem a pedagógiai célomat.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kiss Olga