JÁTÉKRA FEL!

Kispál Anita: Nyuszi és-róka az erdőben

  1. A játék neve, címe: Nyuszi és-róka az erdőben
  2. A játék pedagógiai célja: – az egészséges életmód alakítása – a harmonikus, összerendezett mozgás fejlődésének elősegítése – a gyermekek egészségének védelme, edzése, óvása, megőrzése – szabálytudat megalapozása – önfegyelem, kitartás fejlesztése – figyelem fejlesztése, fegyelmezettség a feladatok végzésekor – türelem fejlesztése – kudarctűrő képesség fejlesztése – közös tevékenység öröme – egymás testi épségének megóvása – térpercepció fejlesztése a térirányok bemozgásával – izomérzékelés fejlesztése a hirtelen megállással – testséma fejlesztése
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: nins
  12. Technikai igény: nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Párstop játékkal ráhangolódás a fő játékra (futkározás szabadon, tapsra párkeresés és megállás, minden tapsnál új párt kell választani)
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet megfogalmazása közösen, kérdésekre adott válaszokkal: Egész héten az erdei állatok voltak a vendégeink, róluk tanultunk, velük foglalkoztunk. Most a „nyuszi és a róka az erdőben” című játékot fogjuk játszani. Milyen állat a nyúl? Milyen a róka? Hogy vannak ők egymással? Igen, a róka szeretné elkapni a nyulat, de az fürge és igyekszik elbújni a bokrokban….
  17. A játék menete, játékszabályok: Választunk egy nyulat (kiszámolóval) és egy rókát. A többiek álljanak párba, szemben egymással. Fogjátok meg egymás kezét és emeljétek fel. Így lesz belőletek bokor. A nyuszi fut az erdőben a róka elől. Beugrik egy bokorba. Akinek háttal áll, abból lesz az új nyuszi. A régi nyusziból pedig bokor lesz. Ha a róka megfogja a nyuszit, akkor a nyusziból róka lesz, a rókából pedig nyuszi.
  18. A játék lezárása: légzőgyakorlat, A róka és a nyúl című népmese
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: dicséret minden résztevőnek
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: az óvodai projektekhez jól variálható játék
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés: A játékszabályt könnyen megértették, élvezettel játszottak
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kispál Anita