JÁTÉKRA FEL!

Kisivánné Vágó Ágnes: Citrom-narancs ország elfoglalása

  1. A játék neve, címe: Citrom-narancs ország elfoglalása
  2. A játék pedagógiai célja: reakcióidő, gyorsaság fejlesztése, térpercepció fejlesztése, figyelem koncentráció fejlesztése, kudarctűrőképesség fejlesztése, egészséges versenyszellem kialakítása, számolási készség fejlesztése(több kevesebb fogalom gyakorlása)
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: asztalok megefelelő helyre való elrakása, terem elrendezése, hely biztosítása
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: -narancssárga éscitromsátrga színű megkülönbözető mezek, kötél, székek, két kosár, egy citrom és egy narancs
  12. Technikai igény: kötél elhelyezése, a tér egyforma elvállasztására, székek elhelyezése a kötéltől 2m-re mind a 2 oldalon
  13. Az előkészítés feladatai: terem rendezés, eszközök elhelyezése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: motiváció: Képzeljétek gyerekek! Narancsország, citromország királyai hadatüzentek egymásnak. Döntsük el ki lesz a győztes!
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Alakítsunk 2 csapatot. Hoztam nektek narancs és citromsárga színű mezeket, a két országot jelképező viseletet. Sípszóra mindenki a hozzá közelebb eső kosárbólhúzzon fel egy trikót és azonos színűek egy vonalra álljanak fel a térfelet elválasztó kötél mögé.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékteret középen egy kötéllel elválasztottuk, emögé álltak fel a narancs és citromország katonái egymással szemben. A két ország határait székkel raktuk ki a kötéltő 2m-re. Feladat elfoglalni egymás országát. A játékvezető én vagyok a térfelet elválasztó kötél oldalára álltam, így a játékot vezetni tudom és minden gyereket jól látok. Ha a játékvezető azt mondja: Támadnak a citrom ország katonái, akkor a kötélen átnyúlva meg kell érinteni a narancsország katonáit, akik az ország határáig menekülhetnek (a kijelölt székekhez), akit megérintenek át kell állnia az ellenfélhez. Mefordítva is úgyanígy játszuk. Négy próbatétel után megszámláljuk melyik oldalon áll több katona és az lesz a győztes ország, ahol több katona van. A győztesek az ország gyümölcsét a magasba emelhetik.
  18. A játék lezárása: A győztes csapatot megtapsoljuk.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Értékelem a gyermekek küzdelmét, teljesítményét. A fáradt csapatok jutalmul a citromból készített limonádét fogyasztják el, illetve a narancsot mindenki megkóstolhatja.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezítés lehet a játékban, ha a játékvezető nem csak azt mondja, hogy ki támad, hanem, hogy ki meneküljön a citrom vagy a narancs katonák. Megnagyítom a támadási felületet és az ellenfél átlépheti a kötelet, és a menekülöket megfoghatják, amíg le nem ülnek a székre.
  21. A játékvezető speciális feladatai: koordináni a játékot, betartatni a játékszabályokat, figyelni az időtartamra, értékelni, jutalmazni a játék végén.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kisivánné Vágó Ágnes, (1965aprilis@gmail.com)