JÁTÉKRA FEL!

Kéthelyné Tölgyesi Gabriella: Fuss a házba!

  1. A játék neve, címe: Fuss a házba!
  2. A játék pedagógiai célja: : A játékigény kielégítése, szabályok betartása, koncentráció,kitartás fejlesztése.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: : Futás közben figyeljenek egymásra, illetve a földre helyezett karikákra, hogy rálépve el ne csússzanak.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: : játékosok számának megfelelő mennyiségű karika
  12. Technikai igény: :nincs
  13. Az előkészítés feladatai: : karikák előkészítése, elhelyezése a játékterületen
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: : A karikák megszámolása, elhelyezése. Kisebb gyerekeknél macska- és egérfüleket is lehet közösen készíteni.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: : A futáshoz kényelmes ruhába, tornacipőbe öltözzenek át.
  17. A játék menete, játékszabályok: A karikákat elhelyezzük a talajon egymástól távol. Ezek lesznek a „házak”. Ide lehet beállni a játékosoknak, ez védelmet nyújt. Egy karikában csak egy játékos lehet. A tanulók kiszámolóval fogót választanak. Ő lesz a „macska”, a többiek az „egerek”. A fogó indulás előtt ezt kiáltja: Egér,egér, ki a házból, most jöttem ki a kamrából! Ezután üldözni kezdi társait. Ha valakit megfog, ő lesz az új macska, vagyis az új fogó. Aki elfárad, az befut a karikába, vagyis „házban” van. Ha kipihente magát, kilép a karikából, s újra lehet üldözni.
  18. A játék lezárása: Akkor van vége, ha a játékosok elfáradtak, vagy letelik az előre kiszabott játékidő. ( Pl.: 5 perc)
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: : Megdicsérem a játékosokat. Megbeszéljük, ki volt a leggyorsabb fogó, kit nem fogtak meg egyszer sem, ki nem volt házban…
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1. 2 v. több fogó is indulhat. 2. Ugyanabba a karikába csak egyszer lehet befutni. 3. A karikák számát csökkentjük, kevesebb „ház” lehetőség van . 4. Aki egyszer házba menekült, már nem jöhet ki onnan.
  21. A játékvezető speciális feladatai: : Figyelni kell a játékosok mozgását, kerüljék az ütközést. Biztatni őket, hogy ne a házat válasszák, hanem folyamatos mozgásban legyenek.
  22. Egyéb/megjegyzés: nincs
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kéthelyné Tögyesi Gabriella