A játék neve, címe: Egérfogó
A játék pedagógiai célja: Figyelem és osztott figyelem fejlesztése, közösségi érzés és együttműködés fejlesztése, összetartozás érzésének erősítése
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A játéktér kijelölése és szabaddá tétele
Résztvevők száma: 8-14 fő, 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 1-5 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Az előkészítés feladatai: A helyszín szabaddá tétele a biztonsági szempontok figyelembevételével
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ha szükséges, a játékok elpakolása; a terpesz alatti átbújás kipróbálása, gyakorlása
A játék megnyitása, nyitánya: A játékszabályok ismertetése. Az éhes macskának minél több egeret el kell kapnia. Az egerek egymást ki tudják szabadítani, de közben figyelniük kell a macskára is.
A játék menete, játékszabályok:Az egerek szétszórt alakzatban helyezkednek el a játéktéren, lassan futkároznak. A macska a játéktér széléről jelre indul. Akit megfog, terpeszállásba megáll. A szabadon mozgó egerek ki tudják szabadítani, ha átbújnak alatta. Aki kiszabadult, újra futkározhat a többi egérrel.
A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha a macska megfogta az összes egeret.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A macska megdicsérése, hogy figyelmesen, gyorsan és ügyesen megfogta az egereket. Az egerek megdicsérése, hogy figyeltek egymásra és kiszabadították, aki fogságba esett. Minden résztvevő megdicsérése, hogy betartották a balesetmegelőzési szabályokat. Megbeszéljük, hogy ki hogyan érezte magát.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezítésképpen, vagy ha sok az egér, több macska is lehet.
A játékvezető speciális feladatai: A helyszín kijelölése és biztosítása a balesetmegelőzési szempontok figyelembevételével. A résztvevők testi és lelki épségének megóvása.
A játékot lejegyezte: Katonáné Sapszon Magdolna