JÁTÉKRA FEL!

Juhász Mónika: Gyümölcsturmix

  1. A játék neve, címe: Gyümölcsturmix
  2. A játék pedagógiai célja: A gondolkodás, figyelem, gyorsaság, együttműködés fejlesztése.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A megfelelő hely biztosítása, a baleset kockázatának minimalizálása érdekében. Felhívom a gyermekek figyelmét, hogy a játék során ügyeljenek saját és társaik testi épségére.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Fejdíszek (szakácsok, almák, körték, szilvák)
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Kellékek előkészítése, fejdíszek elkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Az előre elkészített gyümölcssablonok kiszínezése, kivágása, felragasztása a gyerekekkel együtt egy közös foglalkozás keretén belül.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Mivel a gyermekek azonos óvodai csoportba járnak, már ismerik egymást, így bemutatkozásra nincs szükség. A játék elkezdése előtt ismertetem a játék-, biztonsági szabályokat.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékban jelen esetben 12 gyermek vesz részt. (három szakács, három-három alma, körte, szilva) Kiválasztok három szakácsot, majd három különböző fajta fejdíszt három-három gyermeknek. A szakácsoknak össze kell gyűjteniük három olyan gyermeket, akiknél különböző gyümölcsök vannak. Nem lehet köztük két egyforma. Ha ez sikerült, akkor körben állva meg kell fogniuk egymás vállát, és körbe forogva az kell kiáltaniuk hogy „turmix”. Az a szakács és csapata győz, akiknek ez a leghamarabb sikerül.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha minden szakács elkészítette a turmixot. Ha elkészültek a turmixok, eljátszhatjuk hogy megisszuk őket: „Egészségünkre!”
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén megdicsérem a gyerekeket, megköszönöm nekik a részvétet. Megkérdezem tőlük, hogy tetszett-e nekik a játék, hogyan érezték magukat.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A szerepek és fejdíszek cseréjével nehezíthetjük a feladatot, így a gyerekek nem tudják megszokni azt, hogy XY mindig alma, vagy Z mindig szakács.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Az eszközök számát a gyerekek létszámához kell igazítani. Magasabb létszám esetén többféle gyümölccsel játszák a játékot. Mivel ez a játék számomra és a gyerekek számára is új, mindenképpen szükségesnek tartok egy próbajátékot.
  22. Egyéb/megjegyzés: Remélem, hogy a gyerekeknek tetszeni fog a játék, hiszen ügyességen, gyorsaságon alapul.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Juhász Mónika