JÁTÉKRA FEL!

Jánosiné Sima Éva: Post-it fogó

  1. A játék neve, címe: Post-it fogó
  2. A játék pedagógiai célja: Gyorsaság, ügyesség, mozgáskoordináció fejlesztése
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívtam a gyerekek figyelmét arra, hogy a játék során ügyeljenek saját és társaik testi épségére kerüljék az ütközéseket.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: bóják a játéktér kijelöléséhez, színes post-it-ek
  12. Technikai igény: nincs
  13. Az előkészítés feladatai: A gyerekek bevonásával kijelöltem a játékteret és a hátukra ragasztottam a színes post-iteket.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekek segítettek a bóják elhelyezésében.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A résztvevőknek elmondtam, hogy egy új fogójátékkal ismerkedünk meg a foglalkozáson, ahol a gyorsaság mellett az ügyesség is nagyon fontos.
  17. A játék menete, játékszabályok: Ismertetem a játékszabályokat, melyek a következők: Mindenkinek a hátára ragasztok egy post-it cédulát. A feladatotok az lesz, hogy futás közben szerezzetek meg minél több cédulát a társatok hátáról és azt ragasszátok a saját hasatokra, mellkasotokra. Fontos, hogy csak a társatok hátáról szabad cédulát levenni, hasról és mellkasról ne. A játéknak két győztese lesz, az akinek a legtöbb cédula lesz a hasán, mellkasán a játék végén és az, akinek utoljára vették le a hátáról a post-it-et. A játék során ügyeljetek arra, hogy amikor leveszitek a társatok hátáról a cédulát, ne üssétek meg hátát. A játékot sípszóval indítom és sípszóra ér véget a játék. A szabályok ismertetése után megkérdezem, hogy megértették-e a szabályokat.
  18. A játék lezárása: A játék sípszóra ér véget amikor már csak egy gyerek hátán van post-it.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén kihirdetem a győztest, győzteseket, akiket tapssal jutalmazunk. Szóbeli dicsérettel is jutalmazom a gyerekeket.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék egyik variációja, amikor két különböző színű post it-et ragasztok a résztvevők hátára, és meghatározom, hogy például a zöld és a rózsaszín közül csak a zöldet szabad levenni, megszerezni. Így bonyolultabbá válik a feladat, hiszen arra is kell figyelniük, hogy a rózsaszín cédulákat ne vegyék le.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Meg kell bizonyosodni arról, hogy a szabályok ismertetését követően megértették-e a játékszabályokat a résztvevők. Ügyelni kell arra, hogy jó erősen oda kell ragasztani a cédulákat a gyerekek hátára, hogy futás közben ne essenek le.
  22. Egyéb/megjegyzés: Meg kell bizonyosodni arról, hogy a szabályok ismertetését követően megértették-e a játékszabályokat a résztvevők. Ügyelni kell arra, hogy jó erősen oda kell ragasztani a cédulákat a gyerekek hátára, hogy futás közben ne essenek le. A gyerekeknek nagyon tetszett a játék.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Jánosiné Sima Éva