JÁTÉKRA FEL!

Jacsóné Dudás Ilona: Lopj „tojást”!!!!

  1. A játék neve, címe: Lopj „tojást”!!!!
  2. A játék pedagógiai célja: Az alap színek (sárga, piros, kék, zöld) nevének pontosítása, felismerése, a figyelem és a gyorsaság fejlesztése
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét arra, hogy amikor a "tojáshoz" hajolnak le az elkapáshoz, vigyázzanak, ne hogy összefejeljenek.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Színes szalagok, karika, labdák
  12. Technikai igény: A játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre.
  13. Az előkészítés feladatai: Karikák, labdák, kötél elhelyezése, szalagok felkötése a gyerekek csuklójára.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Nem volt ilyen lehetőség a játék jellege miatt.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékvezető (vagyis én) lesz a nyúl mama. Húsvétra készülve a sok kicsi nyúlgyereke közül el kellene dönteni, hogy kik a legügyesebbek, akik majd segítenek neki a húsvéti tojások beszerzésében. Ezért nyúl anyó azt találta ki, hogy egy versenyben derüljön ez ki.
  17. A játék menete, játékszabályok: Nyúl mama a nyúl gyerekeket két csoportra osztja, akik felállnak egymással szembe. Mindenki kap a csuklójára egy szalagot, mindegyik más-más színű a csoporton belül. Ezt meg kell jegyezni, egyszer-kétszer elmondjuk kinek milyen színű a szalagja. A vonal közepére teszünk egyszerre csak egy labdát. A feladat az, hogy mind a két csoportból az a nyuszi próbálja meg elkapni a középre rakott labdát, akinek a szalag színe megegyezik a nyuszi mama által elmondott színnel. Az elkapott labdát a csapat melletti karikába kell rakni.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha az összes labda össze lett gyűjtve.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megszámoljuk, hogy a csapatok mennyi labdát tudtak összegyűjteni, győztes csapatot megtapsoljuk, de azt a csoportot is megdicsérem, akik kicsit kevesebbet gyűjtöttek, de ők is nagyon igyekeztek.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Egyszerre 2 vagy több labdát kell összegyűjteni. Vagy egyszerre két színt mond a játékvezető, de akkor két labda van elhelyezve. Több színnel is lehet bővíteni a szalagokat.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Először a színeket beszéljük meg, majd csinálunk egy próba játékot, ahol elmagyarázom, hogyha pl. pirosat mondok, akkor mit kell csinálni a piros szalagos nyusziknak. Ha láthatólag jól megy a játék, nehezítés lehet az, hogy egyre gyorsabban mondom a színeket.
  22. Egyéb/megjegyzés: Szerették a játékot.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Jacsóné Dudás Ilona