JÁTÉKRA FEL!

Illik Józsefné: Kacsingató

  1. A játék neve, címe: Kacsingató
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem koncentráció fejlesztése, érdeklődés felkeltése, közösségépítés, együttműködési képesség fejlesztése
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívni a tanulók figyelmét arra, hogy óvatosan kapjanak a társuk után. A játéktér kialakításánál vigyázzanak a székekkel, meg ne üssék társaikat!
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Székek
  12. Technikai igény: A Játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre
  13. Az előkészítés feladatai: Helyszín berendezése székekkel, hogy biztonságosan tudjunk játszani
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ehhez a játékhoz nincs szükség rá
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Motiváció, figyelemfelkeltés: Ma egy új játékot szeretnék bemutatni nektek. Van kedvetek játszani?
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékot páratlan számú játékosokkal lehet játszani. Mivel mi 12-en vagyunk én is beállok. Minden körbetett székre ráül egy-egy kislány és egy önként vállalkozó fiú (Mivel több fiú van, mint lány), de egy széket üresen hagyunk. Minden szék mögé áll egy fiú. Az üres szék mögé én fogok először állni. Aki az üres szék mögött áll (vagyis én), kacsintok egy lánynak. Ő gyorsan felpattan, odaszalad a szabad székhez és leül. A helycserét a mögötte álló fiúnak meg kell akadályoznia:- hirtelen meg kell fognia, vissza kell tartania az előtte ülő kislányt. ha nem sikerül megfognia, ő lesz a következő Kacsintós. Játékszabályok: 1. Minden kislánynak az üres szék mögött állóra kell tekintenie, ha a fiú kacsint, azonnal ugrania kell. 2. Minden fiú csak az előtte ülő lány fejét nézheti, nem nézhet a kacsintóra 3. A kislányok háta mögött álló fiúknak hátra kell tenniük a kezüket, csak a kislány megmozdulására kaphatnak utána 4. Vigyázzatok, ne legyetek durvák, amikor el akarjátok kapni a kislányt! 5. 3-4 perc után cseréljenek helyet a fiúk a lányokkal, így is próbáljuk ki a játékot!
  18. A játék lezárása: A játék élményéért játszunk, következmény és versenyhelyzet nélkül! Ebben az esetben a játéknak, a résztvevők visszajelzéseit és a külső körülmények hatásait figyelembe véve én vetek véget.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékosokat, megköszönöm a részvételt, megkérdezem, hogy hogyan érezték magukat, milyen tapasztalatokat szereztek, mit tanultak a mai játékból.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Minél gyorsabbá tenni a játékot. Kacsintás helyett mosolygással vagy intéssel jelezni.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játék ismertetésekor lépésenként be is mutattuk, mit kell majd csinálni.
  22. Egyéb/megjegyzés: Úgy érzem, szívesen játszották a gyerekek ezt a játékot is.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Illik Józsefné