JÁTÉKRA FEL!

Hrotkóné Szűcs Judit: Sapkakergető

  1. A játék neve, címe: Sapkakergető
  2. A játék pedagógiai célja: A gyerekek figyelmének ,koncentráló képességének fejlesztése játékos módon.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játékosok figyelmét felhívni arra, hogy a sapkát ne dobják egymáshoz,egymás kezébe adják, figyeljenek egymásra!
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: 2 darab sapka, székek
  12. Technikai igény: nincs szükség speciális technika eszközre, megfelelő számú székre van szükség
  13. Az előkészítés feladatai: A teremben a székek körbe rendezése, hogy biztonságosan tudjunk játszani.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: székek elrendezése, kettő sapka felajánlása.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékszabály ismertetése.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok körben ülnek, a játékvezető a körön kívül áll, onnan irányít. A két sapkát két szemben ülő játékosnak adom. ( A sapkák különböző színűek legyenek, vagy akár különböző típusúak) A sapkákat adott jelre tovább kell adni a jobbra ülő társunknak. A cél az, hogy az egyik sapka utolérje a másikat. Amint ez megtörtént, véget ér egy játék. Ilyenkor újat kezdhetünk.
  18. A játék lezárása: A játékot az élményéért játsszuk, következmény és versenyhelyzet nélkül! A játék önmagától véget ér, amint a két sapka találkozik. Addig ismételhetjük, amíg a résztvevőknek erre igényük van, ill. amennyi idő rendelkezésre áll.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Játékosok megdicsérése, részvétel megköszönése. Megkérdezni őket, hogyan érezték magukat, mit tanultak belőle…
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha már nagyon gyorsan és ügyesen megy az adogatás, tapsra vagy bármilyen megbeszélt jelre a sapkák haladási irányt váltanak. A játékvezető amikor látja , hogy közel van a két sapka , akkor érdemes jeleznie, Így az izgalom tovább fokozódik. A játékot lehet játszani plüss állatokkal is, vagy ami tárgy a rendelkezésünkre áll. Szabadtéri játékként ülhetünk törökülésben, vagy állva is játszható.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabályokat fokozatosan ismertetem, kipróbálom. Amikor már jól megy a játék, akkor vezetem be a variációt (iránycsere), és ezt minél többször alkalmazom. Ettől még izgalmasabb lesz a játék! Folyamatosan figyelem a játékosok fizikai és lelki biztonságát!
  22. Egyéb/megjegyzés: –
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Hrotkóné Szűcs Judit