JÁTÉKRA FEL!

Horn Rita: Medvevadászat

  1. A játék neve, címe: Medvevadászat
  2. A játék pedagógiai célja: Kikapcsolódás, tanóra közbeni mozgás, pihenés
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: szabályok ismertetése, mondóka szövegének megismertetése, mozdulatok gyakorlása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Keretmese: Megszökött az állatkertből egy nagy, erős medve. A gondozója megkért minket, hogy keressük meg és vigyük vissza az állatkertbe. Elég bátrak és erősek vagytok hozzá?
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek felállnak és minden mondatot visszhangként ismételnek a játékvezető után és utánozzák a cselekvéseket. Menjünk medvét vadászni! (eljátsszuk, hogy felvesszük a hátizsákot és helyben járunk) Itt egy híd. (előre mutatunk) Menjünk át! (helyben járás, közben mintha kapaszkodnánk) Átértünk! (megállunk) Menjünk tovább! (helyben járás) Itt egy folyó. (előre mutatunk) Ússzuk át! (úszó mozgás a karokkal) Átértünk! (megállunk) Menjünk tovább! (helyben járás) Itt egy mocsár! (előre mutatunk) Keljünk át! (cuppogó hanggal helyben járás) Átértünk! (megállunk) Menjünk tovább! (helyben járás) Itt egy hegy! (felfelé mutatunk) Másszuk meg! (mászó mozgást imitáljuk) Megmásztuk! (megállunk) Menjünk tovább! (helyben járás) Itt egy barlang! (előre mutatunk) Menjünk be! (lassú helyben járás) Sötét van! (tapogató mozdulatok) Itt egy fej, egy láb, egy test! Ez egy medve!!! (ijedt arcot vágunk) Ezután mindent fordított sorrendben játszunk el, gyorsan, mintha menekülnénk. A végén: Hazaértünk!
  18. A játék lezárása: Ügyesek voltatok, megtaláltuk a medvét. Máskor kicsit bátrabbnak kell lennünk, hogy el is tudjuk vinni az állatkertbe.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás:
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot lehet más állatokkal, más helyszínekkel is játszani. (Pl. majom, oroszlán, sivatag, fára mászás, egyik fáról a másikra ugrás, stb.)
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Horn Rita