JÁTÉKRA FEL!

Homoki-Sztároszta Magdolna: Tűzgolyó

  1. A játék neve, címe: Tűzgolyó
  2. A játék pedagógiai célja: Az állatnevek begyakorlása
  3. A játék jellege: Ismerkedős
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Labda
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai:
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Az állat kerti kirándulásunk során sok állattal találkoztunk, majommal, elefánttal, zebrával, kecskével, cápával, stb., ezt a labdát a kisfókától kaptam, kidobta nekem a vízből. Először nem is gondoltam, hogy ez egy varázs labda, és tűzgolyóvá tud válni, ha játszunk vele.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Előkészítem a labdát, megkérem a gyerekeket, hogy aki játszani szeretne, jöjjön oda hozzám, leülve a földre alkossunk egy kört.
  17. A játék menete, játékszabályok: A labdát csak gurítani szabad. Egy állatot, csak egyszer lehet megnevezni. Ha sokáig nálunk van a labda de nem jut eszünkbe egy állatnév, felforrósodik és a vízbe kell dobni, hogy lehűljön. A gyerekekkel leülünk a földre, elmondom a játékszabályokat. Elkezdjük a játékot, egymásnak gurítjuk a labdát (bárkinek guríthatjuk!), mindenki megnevez egy állatot. Izgalmasabbá tehetjük a játékot, ha azt mondjuk, hogy forró a labda, akkor felgyorsulnak az események.
  18. A játék lezárása: Mikor már nem jut eszünkbe több állatnév, kiálltjuk, hogy forró a labda, ki dobjuk a körön kívülre, hogy lehűljön a „vízbe”.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Szemelőt tartom, hogy minden gyerekhez legalább egyszer guruljon oda a labda, hogy mindenki részt vegyen a játékba. Nagyon sokszor játszom a gyerekekkel ezt a játékot, különböző témakörbe, nagyon élvezik.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Évszakonként és témakörönként játszhatjuk ezt a játékot színek, virágok, zöldségek, gyümölcsök stb. megnevezésével.
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Homoki-Sztároszta Magdolna