JÁTÉKRA FEL!

Hoffmann Klára Tünde: Ragadós játék

A játék neve, címe: Ragadós játék

A játék pedagógiai célja: Együtt játszom a társaimmal, együttműködés velük.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Fel kell hívni a játékosok figyelmét, hogy finoman érintsék meg a dolgokat, egymást.

Résztvevők száma: 30 főnél több

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény:

Technikai igény:

Az előkészítés feladatai: Ha szükséges berendezzük a helyszínt, hogy ott állva, biztonságosan tudjunk játszani. Pl.:Ha nem üres a tanterem, akkor a padok , székek szélre húzása.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékos padja körül nem kell elpakolni, maradhat minden elől.

A játék megnyitása, nyitánya: A játék előtt a gyerekek meghallgatják Az aranyszőrű bárány meséjét. Ha ismerik a gyerekek a mesét, akkor utalhatunk a történetre amikor összeragadnak a szereplők. Emlékeztek a következő részletre? Azzal lement az udvarra, a király pedig kiállott a leányával a tornácra, s úgy várták, hadd lám, mit tud a szegény legény. Hiszen mindjárt megmutatta, hogy mit tud. Csak elévevé szépen szóló furulyáját, fújta, fújogatta, s – uccu neki bolond eszed, ami volt is, mind elveszett! – táncolt a bárány, bárány hátán a leány, leány hátán a sütőlapát, lapát nyelén a sütőasszony, sütőasszony hátán a pálca, pálca végén a pap, a pap után az egész falu. No, ilyen táncot még nem látott a világ, kacagott a király, de hát még a leánya! A könnye is kicsordult, s csengett a palota a kacagástól. A bárány erre még nagyobbakat ugrott, s egyszerre csak levált a hátáról a leány, leány hátáról a lapát, lapát nyeléről a sütőasszony, asszony hátáról a pálca, pálcáról a pap, papról az egész falu, s úgy táncoltak egyesben. Most meg a király kezdett könyörögni, hogy ne táncoljanak már többet, mert ő is meghal, a lánya is meghal a sok kacagásban. No, ha úgy, hát a legény eltette a furulyáját, s egyszeriben vége volt a táncnak.

A játék menete, játékszabályok:A játékvezető megkéri a gyerekeket, hogy óvatosan ragadjanak meg – egy színt: pirosat, kéket, zöldet, sárgát…. – egy fület, egy hajszálat, egy kisujjat… – egy puhát, egy keményet, egy fémet, egy fát… – egy mosolygós, egy komoly, egy kedves társad… – szandált, nadrágot, szoknyát, zoknit … A következő feladatig válljanak szoborrá, majd újra ragadják meg az elhangzottakat. Legyetek figyelmesek, kedvesek társaitokhoz!

A játék lezárása: A cél az együtt játszás öröme. Itt nincs kiesés, segítés van ha valaki nem tud megfogni valamit. Esetleges hibázás, tévesztés következménye nem lehet a játékból való kizárás.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékosokat, köszönöm a részvételt. Megkérdezem hogyan érezték magukat.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Mondok egyre ritkább dolgokat. Majd váltakozva lehet újra a sűrűbben előforduló dolgokat megragadni témák szerint.

A játékvezető speciális feladatai: Minél jobban megy a játék, érdemes annál gyorsabban vezetni a játékot. Ettől még izgalmasabb lesz!

Egyéb/megjegyzés: Érdeklődést felkeltő, segítő, együttműködő a játék. Szeretik a kis tanítványaim.

A játékot lejegyezte: Hoffmann Klára Tünde