JÁTÉKRA FEL!

Hepp-Tóth Erzsébet: Egy,kettő,Erzsók,Mosolymanók

A játék neve, címe: Egy,kettő,Erzsók,Mosolymanók

A játék pedagógiai célja: Ritmusérzék fejlesztése,memória fejlesztése,szocializációs képesség fejlesztése,

A játék jellege: Energetizáló

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő, 15-20 fő, 21-30 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület

A játék megnyitása, nyitánya: Most egy új játékot szeretnék bemutatni Nektek,amely az egyik kedvenc játékom. Remélem,hogy Nektek is fog tetszeni ez a mókás játék,amely rólam és a kis Mosolymanóimról szól… Kezdhetjük?

A játék menete, játékszabályok:Játék menete: A játékosok körben állnak vagy ülnek. A játék négyütemű mozgásból és hozzá kapcsolódó négyütemű szövegből áll. A négyütemű mozgás közös és állandó: 1.combra ütés két tenyérrel – 2.taps – 3. jobb kézzel jobb váll fölött hátrabök,-4.bal kézzel bal váll fölött hátrabök. A négyütemű szöveget hozzákötve: első két ütemnél számolás: egy, kettő, a harmadik ütemnél a játékvezető mondja a saját nevét (Erzsók), négyre pedig valaki másét (Dávid). Ezután, anélkül, hogy a ritmus megszakadna, folytatódik a közösen mondott egy-kettő, majd a megszólított gyerek mondja a saját nevét és egy újabb nevet. Aki nem figyel (kiesik a ritmusból, elfelejti folytatni a játékot, nem veszi észre, hogy szólították, nem tud gyorsan másik gyereket megszólítani) az kiesik a játékból.

A játék lezárása: Játék befejezése, lezárása: Eleinte lassú ütemben, majd gyorsítva is játszhatjuk a játékot. A közös számolást is elhagyhatjuk. Aki kiesett, az néhány kihagyott ütem után újból kapcsolódjon be a játékba.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Hogy éreztétek magatokat játék közben? Szeretnétek,ha máskor is játszanánk majd ezt a játékot?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Egyelőre nem fejlesztettem tovább a játékot,csak ahogyan leírtam a szabály leírásánál,mert a gyerekek így is nagyon élvezték 🙂 és ezt mondogatták:Játsszunk még! 🙂

A játékot lejegyezte: Hepp-Tóth Erzsébet