JÁTÉKRA FEL!

Hegedűsné Trencsényi Katalin: Diótortát a sárkánynak!

  1. A játék neve, címe: Diótortát a sárkánynak!
  2. A játék pedagógiai célja: A kézügyesség, a csapatszellem, az együttműködés és a kommunikáció fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Ha szabadban játszunk, ne legyen a terep gidres-gödrös! A gyerekek figyeljenek egymásra, nehogy összeütközzenek!
  6. Résztvevők száma: 8-14,15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+,10+,14+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 1 db hulahoppkarika, 2 db szék, 2db kerek műanyag tányér és játékosonként 1-1 evőkanál ( lehet műanyag is)
  12. Technikai igény: Nincs különösebb technikai igénye.
  13. Az előkészítés feladatai: A kellékeket a helyszínre vinni. A karikát a földre tenni és beleönteni a diót. A székeket a karikától egyforma távolságra tenni és rátenni a tányérokat
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekek segíthetnek berendezni a terepet.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Én egy királynő vagyok (papírkorona a fejemen). Elmondom a gyerekeknek, hogy nagy a bánatom, mert a sárkány elrabolta egyetlen leányomat. Azzal a feltétellel engedi el, ha a fájáról lehullott dióból tortát sütünk neki. Ebben kérem a ti segítségeteket. Alkossatok párokat és játszatok el egy kő-papír-olló játékot. A győztesek álljanak a tőlem jobbra lévő szék mögé, a vesztesek pedig a tőlem balra lévő szék mögé. Mindenki kap tőlem egy kanalat.
  17. A játék menete, játékszabályok: A diót csak kanállal lehet felvenni a földről és csak kanállal lehet beletenni a tányérba. Aki kézzel hozzáér, békává változik és csak ugrálva viheti tovább a diót. A leejtett diót fel kell venni, csak úgy lehet tovább menni. A tortához 30db diót kell tányérra rakni. Amelyik csapat elsőként teljesíti a feladatot, az győz. Ők szabadítják ki a királylányt. Ha a gyerekek igénylik, több fordulós is lehet a verseny ( Az én esetemben az történt, hogy a vesztes csapat visszavágót kért.)
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha a csapatok újra felsorakoznak a székek mögé.Kihirdetem, hogy ki lett a győztes, és köszönetet mondok a lányom kiszabadításáért.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Minden résztvevőt megdicsértem az ügyességéért, kitartásáért és a becsületes játékért.Arra kértem őket, hogy aki jól érezte magát, formáljon szívecskét a kezével. A játék után a dió egy részét megtörtem és a gyerekek megették.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot lehet úgy folytatni, hogy a szék és a karika közé még egy karikát leteszünk. Ez lesz a mocsár a sárkány földjén. Aki nem akar elsüllyedni benne, meg kell kerülnie. További lehetőség az, hogy a csapattagot láncot alkotva kanálból-kanálba adják a diót és az utolsó belerakja a tányérba.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékszabályokat fokozatosan vezetem be, minden elemét be is mutatva.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek nagyon élvezték a versengést.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Hegedűsné Trencsényi Katalin