JÁTÉKRA FEL!

Havasi Judit: Pár rabló játék

  1. A játék neve, címe: Pár rabló játék
  2. A játék pedagógiai célja: Kényszerérzet nélküli szeretetteljes kapcsolatok kialakítása. Segítő magatartás kialakítása az Sni, BTMN-es gyerekekkel. Türelem, és tolerancia fejlesztése.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Asztalok, székek hátrébb helyezése a teremben.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: -5,7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Nincs szükség kellékre.
  12. Technikai igény: A játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai eszközre.
  13. Az előkészítés feladatai: Asztalok, székek hátrébb helyezése, szőnyegen lévő játékok elpakolása.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A nagyobb, ügyesebb gyerekek segíthetnek a terem rendezésben (munkára nevelés).
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Ki játszik velem? Fogja meg a kezem! Aki szeretné megtudni, hogy mi az a pár rabló játék, jöjjön és hallgassa meg, szívesen elmondom, hogy kell játszani!
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek körben állnak a szőnyeg szélén. Én jól látható helyen foglalom el a helyemet. Innen fogom a játékot irányítani. Ismertetem a játék menetét és a szabályokat, mindenki számára érthetően elmondom. Gyerekek, ma egy új játékot szeretnék nektek tanítani. A játék neve: pár rabló játék. Tapsra mindenki keressen magának egy párt és fogja meg a kezét. Nekem nem jutott pár, így most megpróbálok magamnak párt rabolni. Én leszek a rabló. Sétáljatok teremben tetszés, szerint, fogjátok egymás kezét. Próbáljátok a rablót elkerülni. De akinek megérintem a fejét, el kell engednie a párja kezét, és velem kell új párt alkotnia. Az új rablónak pedig szintén párt kell rabolnia. Párt később már megadott szempontok szerint is lehet választani (fiúk lányokat, nagy kiscsoportost, stb)
  18. A játék lezárása: A játékot addig játsszuk amíg igénylik.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékosokat, megköszönöm a részvételüket. Megkérdezem, hogy tetszett a játék, és miért.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha a játék már ismert, lehet úgy is játszani, hogy néhány gyermek csuklójára színes karszalagot teszünk, így akkor feladatnak lehet adni, hogy csak a karszalaggal rendelkezőket lehet választani, vagy épp ellenkezőleg.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Minél jobban megy a játék, annál nehezebb feladatokat lehet adni.
  22. Egyéb/megjegyzés: Meglátásom szerint a gyerekeknek nagyon tetszett a játék.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Havasi Judit, (Judit.oberling@gmail.com)