JÁTÉKRA FEL!

Harthné Virág Kata: Virágporgyűjtés

  1. A játék neve, címe: Virágporgyűjtés
  2. A játék pedagógiai célja: kézügyesség fejlesztése, színek, formák szétválasztása
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: 4×3 db kivágott virág, gombból vagy dióhéjból készült méhecskék a játékosszámnak megfelelően, pokróc, esetleg összetolt asztalok
  12. Technikai igény: nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Elkészíteni a virágokat, méhecskéket a feladathoz, pokrócot előkészíteni, szükséges teret kialakítani
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékhoz szükségek kellékeket közösen is el lehet készíteni.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Gyerekek körbeültetése után a kerettörténet előadása: -Itt a tavasz, kezdenek nyiladozni a virágok a mezőn, a fákon. A közösen elkészített virágokat a mezőre, azaz a kör közepére helyezzük, megbeszéljük, hogy milyen virágok azok, megszagolgatjuk őket, színeikről, formáikról beszélünk. -Miután kinyíltak a virágok, a finom virágillatra odasereglenek a döngicsélő méhecskék, hogy összegyűjtsék a virágport, hogy aztán abból finom édes mézet készítsenek.
  17. A játék menete, játékszabályok: Minden gyermek kap 1 méhecskét a kezébe. A gyerekek feladata, hogy megpróbálják a méhecskékkel a virágokat eltalálni. Ha valamelyik méhecske rászáll egy virágra, akkor onnan összegyűjtötte a mézet, azaz a virág az övé lehet. Sorban mindenki egy-egy méhecskét dobhat el, majd a következő kör következik. Amelyik méhecske nem ér virágot, visszarepül a kaptárba – azaz a gazdájához.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha a mezőről az összes virág/méz elfogyott. Az lesz a méhkirálynő, aki a legtöbb virágot/mézet gyűjtötte.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megbeszéljük ki, miért választott virágot, beszélgetünk a méhek munkájáról. Esetleg a játék végén mézet is kóstolhatnak a gyerekek.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nagyobb csoportokban lehet párokban, 3-4 fős csoportokban dolgozni. Lehet vegyes virágmézet, illetve tiszta egy-egy virágot megcélzó mézet gyűjtetni a gyerekekkel.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Ha a virágokat elég közel tesszük egymáshoz, akkor szinte biztos, hogy a még nehezebben célzó gyermekek méhecskéi is virágot találnak.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Harthné Virág Kata