A játék neve, címe: Ismerkedős labdadobó
A játék pedagógiai célja: A csoport tagjai ismerjék meg és memorizálják egymás nevét és jelét, fedezzék fel a közös játék örömét, szívesen vegyenek részt a foglalkozáson
A játék jellege: Ismerkedős
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A megfelelő tér biztosítása, játékok, eszközök elpakolása a játékterületről, megfelelő eszköz kiválasztása
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő, 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
Eszközigény: Puhább szivacslabda, vagy babzsák
Az előkészítés feladatai: A gyerekek segítségével elpakolás a kijelölt területről. Jelen esetben a szőnyegről. A labdát előkészítem, a napirendünkhöz megszokottan leülünk a szőnyegre. A gyermekek
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekek segíthetnek elpakolni a játékokat a szőnyegről
A játék megnyitása, nyitánya: Beszélgetés arról, hogy érkeztek új gyermekek a csoportunkba. A labda körbeadása, ahol mindenki elmondja a nevét, egy következő körben pedig a jelét. . Elmondom milyen játékot fogunk játszani, ismertetem a játékszabályokat, akár ki is próbálom, odadobom néhány gyereknek a labdát.
A játék menete, játékszabályok:Az előkészítés után körbeállunk a szőnyegen, kényelmes távolságra egymástól. A labdát, babzsákot egymásnak dobjuk, én dobom először és annak a nevét mondom, akinek dobom. A gyerekeknek így kell továbbadniuk egy társuknak és szintén mondani az Ő nevét. A játékot addig játsszuk, amíg mindenki sorra kerül. A következő kört újból én indítom, itt a gyerekeknek egymás jelét kell mondani. Ha rám kerül a sor, én mondom az ovis jelemet.
A játék lezárása: A játék lezárásaként ismét a nevekkel játszunk, akihez kerül a labda, átdobja egy társának és törökülésben a szőnyegre ül. A játék akkor ér véget, ha már mindenki a szőnyegen ül.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Folyamatosan értékelek, pozitívan erősítem meg a gyerekeket, nem baj, ha nem tudják valaki nevét vagy jelét, vagy esetleg ha a labda elgurul, nem tudják elkapni.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék bármilyen témakörben játszható a heti témákhoz kapcsolódóan. A labdát lehet dobálni pl. őszi gyümölcsök nevét mondva vagy állatok neveit, téli sportok, stb.
A játékvezető speciális feladatai: A játék során ügyelni kell arra, hogy minden gyermek sorra kerüljön a játékban. Az első résznél ebben nagyobb feladata van a játékvezetőnek, a második felében a gyerekek már leülnek, így egyértelművé válik, ki az, aki még nem került sorra. A gyermekeket folyamatosan meg kell erősíteni, biztatni a játékra. Ha valaki nem szeretne részt venni, olyan feladatot kell neki adni, amely során valamiképp kapcsolódik a játékhoz. Pl.: segíthet összeszedni az elgurult labdát, beállhat hozzám és közösen dobunk,kapjuk el a labdát. Segíthet, ha valaki nem tudja a másik jelét, nevét.
A játékot lejegyezte: Gyurcsek Zsófia