JÁTÉKRA FEL!

Gyulainé Nagy Mónika: Király/ Királynő leszek

  1. A játék neve, címe: Király/ Királynő leszek
  2. A játék pedagógiai célja: Fejlődjön figyelemkoncentrációjuk, kitartásuk, erősödjön közössége érzésük a játék során.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A korona körbeadása során, ügyeljenek a gyermekek arra, hogy egymás kezébe adják és ne essen le a földre.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Királyi korona, gyermekek farsangi jelmeze
  12. Technikai igény: Nincs szükség semmilyen technikai kellékre.
  13. Az előkészítés feladatai: Az óvodai csoportszoba szőnyegéről elrakjuk a játékeszközöket, megfelelő helyet biztosítunk a játékhoz. A csoportszobát farsangi hangulatba feldíszítjük.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Farsang van az óvodai csoportban, ezért minden gyermek farsangi jelmezbe öltözve lép be reggel a csoportszobába. A délelőtt hangulata előkészíti a játékot.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A Micimackó óvodai csoport Meseországgá alakul át a mai napon, ahol a gyermekek átváltoznak valamilyen kedvelt mesehősükké.
  17. A játék menete, játékszabályok: Kedves Meseország lakói. Én vagyok az ország királynéja és meghívlak benneteket egy táncos mulatságra. Kérlek benneteket, hogy alakítsunk egy nagy kört. A királyi koronámat fogjuk körbe adogatni egymásnak. Közben énekeljük hogy: Járjunk táncot, ripegőt-ropogót. Pergő- forgót, libegő lobogót. Akinél a dal végén a korona a kezében marad, az kiáll a körből és kívülről fog énekelni, tapsolni.
  18. A játék lezárása: Addig játsszuk a játékot, amíg 1 gyermek marad csak a körből, ő lesz a győztes: király/ királynő . A többi szereplő pedig az udvari nép. A játék végén a királyt/ királynőt megtapsoljuk.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem Meseország lakóit (gyermekeket). Jutalmul ha van kedvük újra eljátszhatjuk a játékot.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék nehezíthető, ha kettő darab koronát adogatunk körbe és a végén lehet egy királyunk és egy királynőnk is. Másik lehetőség: Nem esik ki a játékból, ha a kezében marad a korona, hanem fél lábon kell állnia a következő körig (ismét koronát ad tovább).
  21. A játékvezető speciális feladatai: A koronát ütemesen, az egyenletes lüktetésnek megfelelően adják körbe a gyermekek.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyermekek örömmel, kitartóan játszották a játékot.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Gyulainé Nagy Mónik