JÁTÉKRA FEL!

Gion Márton: Vidd tovább!

  1. A játék neve, címe: Vidd tovább!
  2. A játék pedagógiai célja: figyelemfejlesztés, együttműködési készség, reakcióidő, mozgáskoordináció fejlesztése
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Szabad játéktér kialakítása, a játékosok figyelmének felhívása, hogy vigyázzanak egymás testi épségére!
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: labda, bója
  12. Technikai igény: Legelőnyösebb tornateremben játszani.
  13. Az előkészítés feladatai: Helyszín biztosítása, labdák, bóják előkészítése. Szabályok megbeszélése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékosok segíthetnek a bóják elhelyezésében. 2-3 ügyesebb tanuló bemutathatja a játék menetét.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékosok csapatokat alkotnak, létszámtól függően kettő vagy három csapatot (max. 4-5fő). Minden csapat kap egy labdát, és egymás mögött felsorakozva elfoglalják a helyüket a rajtvonalnál.
  17. A játék menete, játékszabályok: A csapatok első tagjai sípszóra egyszerre elindulnak a labdával a megbeszélt módon ( pl. egy kézzel gurítva a labdát, rákjárásban, pókmászásban stb.) és amint a játékvezető tapsol, a labdás játékos azonnal megáll (ahol éppen tart), és csapatának soron következő játékosa odafut hozzá és átveszi tőle a labdát (tenyérérintéssel váltanak), majd folytatja a feladatot! A megállított játékosok a pályán maradnak, ezzel is jelzik az utánuk jövőknek az útvonalat, mert minden később induló játékosnak úgy kell eljutnia a labdás társáig, hogy az előtte lévő, megállított játékosok tenyerébe csap, amikor elhalad mellettük. Az a csapat nyer, akinek az utolsó játékosa hamarabb ér vissza a labdával a kiindulási pontra. A következő körben változtatunk a csapatokon belül a játékosok sorrendjén, hogy ne mindig ugyanabból a pozícióból induljanak.
  18. A játék lezárása: 4-5 kör lejátszása után megbeszéljük melyik csapat hányszor ért be elsőnek.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A sikeres csapatokat megdicsérjük. Megbeszéljük, mi segített abban, hogy elsők legyenek, vagy mire kell legközelebb törekedni, hogy gyorsabban visszaérjenek a labdával.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék sokféle variációban játszható, a mozgások változtatásával, a labda helyett babzsák, vagy egyéb tornaszer használatával. Sok játékos esetén a bójákat helyettesíthetik játékosok is, akik bírói szerepet is betöltve figyelhetik, hogy a szabályokat mindenki betartja-e.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékvezető feladata, hogy ügyeljen a szabályok betartására. Figyelmeztesse a játékosokat az esetleges balesetveszély elkerülésére. A vitás helyzetek eldöntésében segíthet. Ő az aki, jelt ad a váltásoknál, koordinálja az egész játékot. Számon tartja a csapatok eredményeit.
  22. Egyéb/megjegyzés: A fotókat e-mailben mellékelem!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Gion Márton