JÁTÉKRA FEL!

Gerner Éva: Állatidomár

  1. A játék neve, címe: Állatidomár
  2. A játék pedagógiai célja: Szociális készségek fejlesztése; nagymozgás-, erő-, edzettség-, ügyesség fejlesztése; mozgás megszerettetése, együttmozgás örömének közös átélése
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Az idomár csak a házak között közlekedhet, az üres elhagyott házat ki kell kerülnie. A hozzá csatlakozott elvarázsolt házlakók az idomárt követve haladhatnak.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14,15-20
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Hulla-hopp karikák
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Beltérben a csoport kiszellőztetése, karikák előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A" mai napon" ellátogatunk egy képzeletbeli cirkuszba, ahol az állatidomár érintésével elvarázsol bennünket.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Egy gyermek kivételével, minden játékosnak van háza. A házban guggolnak, térdelnek a gyerekek. Akinek nem jutott ház, az a játékos az idomár .
  17. A játék menete, játékszabályok: Minimum létszám 5 fő. Minél nagyobb a létszám annál élvezetesebb a játék. Egy gyermek kivételével, minden játékosnak van háza. A házban guggolnak, térdelnek a gyerekek. Akinek nem jutott ház, az a játékos az idomár . Az állatidomár elindul a házak között, s megérinti egy gyermektársa fejét, az érintéssel elvarázsolja. A megérintett gyermek az állatidomárt követi a háta mögött, mozdulatait utánozva. Az idomár sorba érinti a gyermektársak fejét, akik szintén becsatlakoznak a sorba, követik és utánozzák mozgássorozatát. PL: békaugrás, sánta róka, tenyeres-talpas medve, nyusziugrás, óriás- és törpejárás, katona, rongybaba, indiánszökdelés stb. /Amikor az állatidomár elkiáltja magát, hogy vadász közeleg, minden "gyermeknek" házba kell menekülnie. Minden házban csak egy gyermek tartózkodhat. Az a gyermek, aki ház nélkül marad, az lesz a következő idomár.
  18. A játék lezárása: Az a gyermek, aki ház nélkül marad, az lesz a következő idomár. / játékirányító/
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Azt az idomárt tudom kiemelni, dicsérni, aki több mozdulatsort is adott az őt követőinek. Megmozgatta gyermektársait. A követőket pedig azért tudom dicsérni, mert feladatkövetésük végig jelen volt, figyelmesen követték az idomár jelzéseit, mozdulatait.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk:
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Gerner Éva