JÁTÉKRA FEL!

Gémes Gábor: Big Bang

  1. A játék neve, címe: Big Bang
  2. A játék pedagógiai célja: szórakozás, teremben játszható játék
  3. A játék jellege: Kommunikációs
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: a helyszín kialakítása
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 10+,14+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: 8 db kártya
  12. Technikai igény: fekete filc, üres névjegykártya
  13. Az előkészítés feladatai: a helyszín elrendezése, pakolás, a kártyák véletlenszerű kiosztása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: a helyszín elrendezése, pakolás
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet: a naprendszer kialakulásakor a bolygók nem véletlen szerűen foglalták el azt a helyet ahol napjainkban találhatók…(számozott kártyalapok kiosztása a bolygók neveivel), a kör kialakítása
  17. A játék menete, játékszabályok: Játékszabály ismertetése: 1. játék: a játékosok körben állnak a számozott kártyák segítségével (1-8-ig) a naptól távolodó sorrendben a tehát a naprendszerünk bolygóiként is elrendeződnek. A játékvezető (a Nap) a kör közepén helyezkedik el és amelyik bólygóra rámutat az annak hangosan meg kell mondania a saját nevét és megneveznie bal és jobb oldali szomszédját, fontos, hogy mindenki sorra kerüljön! A kártyalapok takarásban vannak! 2. játék: a Nap tapsol (BIG BANG) a játékosok helyet és kártyát cserélnek a velük szemben állókkal, és lejátszák újra az 1. játékot, fontos, hogy mindenki sorra kerüljön! A kártyalapok takarásban vannak! 3. játék: a következő BIG BANG-ok alatt, ha a Nap rámutat egy bolygóra és az helyesen megmondja a saját nevét, illetve a szomszédos bolygók neveit, akkor az végzett a játékkal hátat fordíthat a Napnak. Ha nincs közvetlen szomszédja akkor az azt követő bolygókneveit kell megmondania! A kártyalapok takarásban vannak! Az utolsó 2 bolygó lesz a játék végén a Merkúr (1) és a Neptunusz(8). Egymás mellé állnak a többi bolygó pedig tőllük balra és jobbra visszafordúl Nap felé és elrendeződik a kártyák segítségével esetleg cserélnek!
  18. A játék lezárása: A Nap eldöntheti, hogy 1-2-3 játékkal folytatja, vagy lezárja a játékot és meg köszöni a részvételet a bolygóknak. Pakolás.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Célom a bolygók neveinek a Naptól távolodó sorrendben való megtanítása volt, játékvezetés közben folyamatos volt a kapcsolatom a mindenkivel. Mi tetszett a játékban? Melyik játék tetszett a legyjobban? Ki volt a legügyessebb?
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 7 törpe, 7 vezér neveit is lehetne ezzel játszani, más keret történettel stb.
  21. A játékvezető speciális feladatai: jól érthető, egyszerű gesztusokkal folyamatosan mindenkivel komunikáljon, irányítson
  22. Egyéb/megjegyzés: 2. játék volt a leg népszerűbb
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Gémes Gábor