JÁTÉKRA FEL!

Gál Ilona: Bombázó

  1. A játék neve, címe: Bombázó
  2. A játék pedagógiai célja: A résztvevők dobóerejének, célba dobó képességének fejlesztése. A játékosok állítsanak fel egy stratégiát és azt valósítsák is meg.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Magas
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játékosok figyelmének felhívása a szabályok betartására (labdafelvétel után a dobóvonal mögé visszamenni, ne hajoljon túlságosan a dobóvonalon belülre, mert a szemből érkező labdák eltalálhatják).
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: tornapad (4 méteres)/ tornapadok, medicinlabdák (különböző méretűek: 1kg-2kg, akár 3kg-osak is lehetnek benne), gumilabdák (a kisebbeknél), kosárlabdák ( a nagyobbaknál).
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: A padok elhelyezése a játékterület közepére. Medicinlabdák ráhelyezése a pad tetejére. Gumi-, vagy kosárlabdák kikészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Padok, medicinlabdák, gumi-, vagy kosárlabdák kikészítése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: „A mai alkalommal egy izgalmas, embert próbáló játékot fogunk játszani. A játék neve Bombázó. A tornapadon elhelyezett medicinlabdákat „bombázni” kell a gumilabdákkal úgy, hogy minél több medicint tudjon a csapatod az ellenfél térfelére juttatni. Csak a gumilabdákkal dobhatsz, a medicinlabdákhoz nem érhetsz. Győz az a csapat, amelyik több medicinlabdát tud "átbombázni" az ellenfél térfelére. Csapatválasztás a „Bombázó” játékhoz „Kő-papír-ollóval”.
  17. A játék menete, játékszabályok: A csapatok felállnak a medicinlabdákkal megrakott pad/padok két oldalára (3-4 méterre lévő vonalak mögé) a „piros vonal mögé”. Rajt jelre (9-9 fő esetén) a 4-4 gumilabdával „bombázni”, dobálni kezdik a padon lévő medicinlabdákat. CSAK EGYKEZES FELSŐ DOBÁSSAL lehet dobni és csak a kijelölt vonal mögül. Cél: minél több medicinlabdát az ellenfél térfelére juttatni. Amennyiben a gumilabda a pad és a dobóvonal között megáll, óvatosan, figyelmesen be lehet érte menni, de dobni csak a dobóvonal mögül szabad. Érdemes összedolgozni a csapaton belül (labdaszedők – dobók), hiszen így lesz igazán eredményes a csapat Az első menet után a csapatkapitány megszámolja, hogy hány medicinlabdát sikerült csapatának az ellenfél térfelére juttatni. Minimum 5-7 menetet érdemes játszani, így összeadódnak a menetenként szerzett pontok. A szereposztást (labdaszedők – dobók) is ajánlatos cserélgetni csapaton belül. Győztes az a csapat, amelyik több pontot ért el.
  18. A játék lezárása: A játék akkor ér véget, amikor a megbeszéltek szerint a meneteket lejátszották. A "sárgák" csapata győzött, mivel ők tudtak több medicinlabdát "átbombázni" az ellenfél térfelére. Ők voltak eredményesebbek a "bombázásban", de a "kékek" csapata se búslakodjon, hiszen ők is sok pontot tudtak elérni.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret a csapatoknak. Mindkettőnek, hiszen keményen meg kellett dolgozni a szerzett pontokért. Köszönöm a részvételeteket. Hogy éreztétek magatokat a játék során? Milyen tapasztalatokat szereztetek? Mit tanultatok ebből a játékból az egykezes felső dobáson kívül?
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Dobás távolságának növelése
  21. A játékvezető speciális feladatai: Ajánlatos a szabályokra újra és újra felhívni a játékosok figyelmét. Folyamatosan figyelni kell a játékosok biztonságára!
  22. Egyéb/megjegyzés: Tapasztalatom szerint a játékosok nagyon élvezték a játékot.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Gál Ilona