JÁTÉKRA FEL!

Füle Istvánné: Páros kidobós

  1. A játék neve, címe: Páros kidobós
  2. A játék pedagógiai célja: : Együttműködés, tolerancia fejlesztése. becsületre, kitartásra nevelés. : Együttműködés, tolerancia fejlesztése. becsületre, kitartásra nevelés. : Együttműködés, tolerancia fejlesztése. becsületre, kitartásra nevelés. : Együttműködés, tolerancia fejlesztése. becsületre, kitartásra nevelés. : Együttműködés, tolerancia fejlesztése. becsületre, kitartásra nevelés. : Együttműködés, tolerancia fejlesztése. becsületre, kitartásra nevelés. Együttműködés, tolerancia fejlesztése. Becsületességre, kitartásra nevelés.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: : Helyszín kialakítása, szabály pontos ismertetése, a lehetséges balesetveszélyre felhívni a figyelmet.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: mezek, labda
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Mezek, labda előkészítése, párok kialakítása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekek hozzák ki a szertárból a mezeket, és a labdát.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Most egy olyan bolygón vagyunk, ahol csak és kizárólag párosan lehetséges élni, mert egyedül senkinek semmi esélye. A bolygó neve: Páros. Válasszon mindeni párt magának, de erre csak 30 másodperc áll rendelkezésetekre.!Akinek ez idő alatt nem sikerül párt választani, az visszakerül a Föld nevű bolygóra, és nem tud velünk játszani.
  17. A játék menete, játékszabályok: A pár egyik tagja kap egy mezt. Azt, hogy kinek kell mezt viselni, a Kő-papír-olló játékkal döntsétek el. Aki ebben a játékban veszít, annak kell felvenni a mezt. Ez egy kidobós játék, de egy olyan kidobós, ahol a pároknak védeni kell egymást. A mezes játékosok, csak mezes játékost dobhatnak ki. A mez nélküli játékosok, pedig csak mez nélküli játékosokat dobhatnak ki. Ha mezes játékosnál van a labda, a fehér pólós játékosok álljanak a mezes párjuk elé, mert így védelmezhetik társukat. Ha őket találja el a labda, annak nincs jelentősége, nem esnek ki a játékból. Figyeljetek nagyon arra, hogy kinél van a labda, mert attól függ, hogy el kell-e bújnotok a társatok mögé, vagy éppen nektek kell a védelmezőnek lenni! A párok kettőt passzolhatnak egymásnak, és passzolás közben haladhatnak is a többi játékos felé . A második passz után azonban, célozni kell! Mivel Páros bolygón vagyunk, a szabály az, ha a páros egyik tagját kidobják, akkor nem csak ő esik ki a játékból, hanem a párja is. Akik kiesnek a játékból, üljenek le a padra! Onnan drukkolhattok társaitoknak.
  18. A játék lezárása: A Páros bolygó királya az a pár lesz, aki a játékot megnyeri. De ez csak tiszavirág életű királyság, így a következő játékot ők indíthatják. Az utolsó játéknál alsó, felső pacsizással köszönnek el egymástól a párok.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megbeszéltük, hogyan érezték magukat játék közben, milyen érzés volt védelmezőnek lenni, hogyan élték meg a párok azt, amikor kiestek a játékból, és hogyan lehettek volna sikeresebbek. A legaktívabb játékosok bukfencező mókusos nyomdát kapnak.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: : A játék ugyanúgy zajlik, mint az előbbi esetben. Azonban, ha sípszó hallatszik, akkor mindenkinek egy másik párt kell találni a gong megszólalásáig. Onnantól kezdve új párja van mindenkinek. Aki nem talál a gongig párt, az „ szabad préda”. Tehát mindenki-mezes, pólós- kidobhatja a játékból.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Balesetveszély forrásait kiemelni.
  22. Egyéb/megjegyzés: Ezt a játékot egy táborban tanultam egy társamtól. Csak a továbbfejlesztett változatát találtam ki én.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Füle Istvánné