JÁTÉKRA FEL!

Forgácsné Kovács Mária: Fussunk?

A játék neve, címe: Fussunk?

A játék pedagógiai célja: A közös játék élménye, közösségi érzés, versenyszellem, baráti kapcsolatok erősítése. Szabálytudat, gyors reagáló képesség, egymásra való odafigyelés fejlesztése.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Figyeljenek egymásra a futás során, ne ütközzenek össze.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Nyakba akasztható kártya.

Technikai igény: A játékhoz nincs szükség semmilyen kellékre.

Az előkészítés feladatai: Kellékek előkészítése, a helyszín berendezése, hogy ott körben biztonságosan tudjunk játszani.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekekkel közösen készítjük el a nyakba akasztható kártyákat.

A játék megnyitása, nyitánya: Körben állva el játsszuk az Itt a köcsög, mi van benne… kezdetű mondókát, egy tálat adunk egymásnak körbe. Minél jobban megy a játék, annál gyorsabban mondogatjuk.

A játék menete, játékszabályok:A gyermekek körben állnak, egy gyermek elindul a körön kívül és megsimogatja valakinek a hátát. Akit megérintett, az megfordul, kezet fognak, üdvözlik egymást és bemutatkoznak. Pl.: -„Szervusz, Bence vagyok!” -„Szia, Csenge vagyok!” A gyerekek a párbeszéd végéig fogják egymás kezét és egymás szemébe néznek. Aki a körön kívül áll, megkérdezi a választott társától, hogy: „Fussunk”, ezután megfordulnak és ellentétes irányba visszafutnak oda, ahonnan indultak. Aki hamarabb be ér az üres helyre megkapja a kártyát a nyakába. Aki később ért oda, ő lesz a következő, aki indul tovább és választ magának másik társat.

A játék lezárása: Próbáljuk addig játszani a játékot, hogy mindenki részt vegyen legalább egyszer és megkapja a nyakába a kártyát. A játékot az élményért, jó kedvért és szórakozásért játsszuk, következmény és versenyhelyzet nélkül.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mindenkit megdicsérek, ügyesek voltatok. Megköszönöm a részvételt, meg kérdezem hogyan érezték magukat a játék során. A kiosztott nyakba akasztható kártyákat minden résztvevő megtarthatja.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A körön kívül futás helyett haladhatnak a gyerekek páros vagy egy lábon való szökdeléssel, indián szökdeléssel is.

A játékvezető speciális feladatai: Segítenem és figyelnem kell, hogy mindenkit válasszanak, minden gyermek részt vegyen a játékban. Folyamatosan figyelnem kell a gyermekek fizikai és lelki biztonságára is.

Egyéb/megjegyzés: Az eddigi tapasztalatok szerint a gyerekek szeretik és élvezik ezt a játékot.

A játékot lejegyezte: Forgácsné Kovács Mária