JÁTÉKRA FEL!

Fehér Csilla: Virágcsokor

  1. A játék neve, címe: Virágcsokor
  2. A játék pedagógiai célja: auditív (hallás),- figyelem,- szerialitás (sorrendiség),-emlékezet fejlesztése valamint a mozgásigény kielégítése. A játékosság elvének érvényesülése az anyák napi készülődés során- érzelmi kötődés növelés.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: megfelelő hely, tér biztosítása
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 40 db kézre húzható virág, CD (zene)
  12. Technikai igény: CD lejátszó, magnó
  13. Az előkészítés feladatai: versek, zene keresése, eszközök, virágok elkészítése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: versek tanulása, személyre szabottan
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Az anyák napi ünnepség nyitóbeszéde:”A tavasz egyik legszebb ünnepe az anyák napja! Ugye ti nagyon szeretitek édesanyátokat? Szerezzünk örömet nekik, de mi hogyan tudnánk ezt megtenni? Kinek van ötlete, mivel tudnánk édesanyánkat meglepni? Most elvarázsolom az egész csoportot virágos kertté. Én leszek a kertész, ti pedig a virágok.”
  17. A játék menete, játékszabályok: Ha hangosan halljátok a zenét a kis virágok kinyílnak, egyre magasabbra nyújtózkodnak, de ha elhalkul a zene a virágok lekókadnak – leguggolnak a föld közelébe.
  18. A játék lezárása: A zene elhalkul.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret, újra játszás, ismétlés, beszélgetés
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Most egy kicsit nehezítünk a játékon, nagyon kell figyelnetek. Kíváncsi vagyok, hogy ki lesz az az ügyes óvodás, aki a kertész figyelmeztetése nélkül is megtalálja a helyét a virágcsokorban.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játék rövid, érthető, pontos ismertetése az egymásra figyelés hangsúlyozása a közös játék során a közös élmény megtapasztalása, tudatosítása.
  22. Egyéb/megjegyzés: További fejlesztése céljából tervezett újabb játék: Oly sok virág van az én gyönyörű kertemben s én mind-mind az édesanyáknak szeretném adni. De ekkora váza nincs az óvodában, hogy minden szál egyszerre beleférjen, ezért külön csokrokat készítünk.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Fehér Csilla