JÁTÉKRA FEL!

Fedor Zoltánné: Látok valamit!

  1. A játék neve, címe: Látok valamit!
  2. A játék pedagógiai célja: A gyerekek logikus gondolkodásának előhívása. Megismerő, felismerő, ismeretszerző játék, tárgyak anyagát, színét, nagyságát, használhatóságát ismerhetik meg.
  3. A játék jellege: Kommunikációs
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A helyigény megteremtése.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14,15-20
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Apróbb ismert eszközök, játékok, amelyeknek a színét, formáját, felhasználási területét jól tudják.(pl.: ceruza, hegyező, építőkocka, autó, baba,zokni, pohár, labda, könyv, olló, stb.)
  12. Technikai igény: Világos legyen jól láthatóak legyenek az eszközök. Hallható legyen egymás beszéde.
  13. Az előkészítés feladatai: Eszközök előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Lehet úgy is , hogy megkérem őket arra, hozzon mindenki magával egy olyan tárgyat ami elfér az egyik kezében.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Az eszközök nevének és tulajdonságainak ismertetése, amennyiben ők hozzák és ismert a játék, akkor ők maguk is ismertethetik azt, ha nem akkor a játékvezető sorra veszi az eszközöket és elmond róla mindent.
  17. A játék menete, játékszabályok: A körbe leült gyerekek közzé a középpontba elhelyezzük a tárgyakat. A játékvezető az egyik kitett darabról mond néhány jellemző tulajdonságot, úgy hogy azt nem mutatja, nem érinti, rá se nézz. A gyerekeknek ki kell találni, hogy melyikre gondolt a játékvezető. Ha már jól ismerik a játékot, bármelyik játékos jellemezheti a kiszemelt tárgyat. Nehezíthető a játék azzal, hogy nem tesznek ki semmilyen tárgyat, hanem a csoportban található bármiről mondhat jellemzőket, és így sokkal szélesebb skálán mozog a lehetőség, illetve előre nem soroljuk fel a tulajdonságát hiszen bármire gondolhat.
  18. A játék lezárása: Amennyiben minden tárgy sorra került vagy minden gyermek vagy a játék aktivitás csökken, akkor egyszerűen dicsérettel zárul a játék.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék dicsérettel zárul, megköszönöm a részvételt és megkérdezem kinek tetszet.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A továbbfejlesztés a nehezítésben rejlik, több eszköz és kevesebb információ adás illetve speciálisabb információ adása róla.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Korosztálynak megfelelő nehézséget alkalmazni.Figyelni a gyerekek aktivitását hogy senki ne szoruljon háttérbe mindenki sorra kerülhessen.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Fedor Zoltánné, (fedornerenata@gmail.com)